تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

اثر تصمیمات تولید در سودآوری

هر نوع تصمیم در تولید چه خوب و چه بد، بر سودآوری شرکت تاثیر دارد. همچنین در مقابل تمام راه هایی که منجر به انجام کار به شکل سودآور می شود، راه هایی نیز وجود دارند که باعث می شوند کار به شکل غیر سودآور انجام شود. وجود دستورالعمل های کافی با مشخصات فنی در واحدهای تولیدی برای جلوگیری از ضایعات ضروری می باشند. برای هر فرآیند در تولید کار چاپی، امکان بروز اشتباه وجود دارد. هدف از تهیه مشخصات فنی تهیه دستورالعمل مفید برای واحدها و برقراری ارتباط بین آنها به شکلی که امکان اشتباه را به حداقل برساند می باشد.

برنامه های نگهداری دستگاه ها به منظور ممانعت از بروز اشکال، اثربخشی را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می دهند. همیشه وقتی انجام کار فوری است اشکالات فنی به وجود می آید و باید کار را به ماشین دیگر یا حتی چاپخانه ای دیگر فرستاد هر کدام از این روش ها هم، هزینه خود را خواهد داشت.

پیشنهاد میکنیم مطلب ” بررسی و مطالعه کار در چاپخانه ” را نیز مطالعه نمائید

عدم درک صحیح از برخی عوامل کلیدی در تولید کار چاپی می تواند به از دست دادن زمان و هزینه اضافی منجر شود. این عوامل شامل ماهیت کار، سختی، خطوط ترسیم شده، رنگ ها، ترکیب آنها، لمینیت (کاغذ یا مقوا)، کیفیت، کمیت، کارهای صحافی، ارائه نمونه، تصحیح از طرف نویسنده، تغییر در کار چاپ، اضافه کردن کار، حذف کردن بخشی از کار، آدرس تحویل، حجم، وزن و کیفیت استفاده از کار می باشد. مواردی که گفته شد فقط بخشی از مسائلی است که از قبل و در حین انجام کار باید به آنها توجه ویژه ای نمود.

با توجه به این نکات تاکید مجدد موارد زیر از اهمیت زیادی برخوردار است :

  • انتخاب روش صحیح و ماشین مناسب در تولید،
  • توسعه مهارت صحیح در میان کارگران تولید،
  • حصول اطمینان از همکاری بین واحدها،
  • دستیابی به ارتباطات موثر در سراسر شرکت،
  • حصول اطمینان از روش صحیح و سطح مناسب نظارت.

نظارت مناسب بسیار مهم است؛ موثرترین راه برای نظارت بر کارکنان تولید وادار کردن آنها به کار نیست بلکه باید آنها را تشویق به کار کرد.

می توان تا حدودی علل اصلی اشتباهات تولید را مرتفع کرد و برای این کار باید از کارگران خواست تا صادقانه دلایل اشتباهات را همانطور که می بینند بیان کنند. این کار اغلب با عث می شود تا از طریق مشاهدات شخصی بر اشتباهات تولید غلبه کرد.

منبع : کتاب مدیریت چاپ
نویسنده : درک پورتر

اثر تصمیمات تولید در سودآوری

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *