تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

اختصاص دلار ۳۸۰۰تومانی به کاغذ

اختصاص دلار ۳۸۰۰تومانی به کاغذ

غلامرضا شجاع؛ نماینده تشکل‌های صنعت چاپ کشور گفت: در بسته حمایتی کاغذ با هدف جلوگیری از التهاب بازار دو برنامه کوتاه مدت و بلند مدت پیش‌بینی شده است که در هر یک از این برنامه‌ها، راهکارهایی برای کمک به تولید کاغذ داخلی، همچنین تسهیل ورود مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان کاغذ پیش‌بینی شده است.

او افزود: رویکرد اصلی این بسته حمایت از تولید داخلی برای کاهش هزینه‌ها و افزایش کمی و کیفی کاغذ، همچنین ارتقای توان رقابتی برای تولید صادارت محور در راستای سیاست‌های حمایتی دولت تمهیداتی پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به نشست صبح امروز دست‌اندرکاران و فعالان حوزه کاغذ در وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: در این نشست، کلیات بسته حمایتی کاغذ تایید و اصلاحات کوچکی در این زمینه انجام شد و قرار است صبح فردا از سوی کارگروه تنظیم بازار کاغذ به هیات دولت ارسال شود.

او ادامه داد: پس از ابلاغ این بسته حمایتی، دولت نیز این بسته حمایتی را به مجلس شورای اسلامی ارسال می‌کند و به زودی شاهد خبرهای خوبی در حوزه کاغذ خواهیم بود؛ به طوری که در زمینه مالیات بر ارزش افزوده دیگر کشمکش‌های سابق وجود ندارد.

شجاع با بیان اینکه قوانین در این بسته به صورت صریح و شفاف بیان شده است، عنوان کرد: در خصوص مالیات بر ارزش افزوده تمام خدمات چاپ و مواد، همچنین واردات تمام مواد اولیه خمیر کاغذ نیز از مالیات بر ارزش افزوده معاف می‌شوند.

شجاع همچنین از اختصاص دلار ۳ هزار و ۸۰۰ تومانی به کاغذ خبر داد و گفت:‌در بخش دیگری از این نشست، کارگروه تنظیم بازار کاغذ در تعامل با بانک مرکزی توانست زمینه‌ای فراهم کرد که واردکنندگان کاغذ که تا امروز با گشایش اعتبار دلار چهار هزار و ۲۰۰ تومانی دریافت می‌کردند می‌توانند دلار سه هزار و ۸۰۰ تومانی دریافت کنند.

او افزود: طبق اعلام بانک مرکزی تجار و واردکنندگان کاغذ می‌توانند مستقیم به بانک مرکزی بروند و پس از گشایش اعتبار دلار سه هزار و ۸۰۰ تومانی برای ورود کالاهای خود دریافت کنند.

شجاع با اشاره به تبعات این موضوع،‌ توضیح داد: این ارز برای کاغذهای چاپ و تحریر، روزنامه و گلاسه مورد مصرف چاپ اختصاص داده خواهد شد و امیدواریم با این سیاست‌های کاری به زودی شاهد کاهش قیمت کاغذ در بازار خواهیم بود.

اختصاص دلار ۳۸۰۰تومانی به کاغذ

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *