تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

اختصاص یارانه به بسته بندی

معاون وزیر صنعت گفت: با هدف حمایت و تقویت چرخه تولید تا صادرات به زیرساخت های تولید و بسته بندی امسال یارانه داده می شود.

رضا رحمانی در جلسه بررسی وضع صنعت پوشاک و سوغات خراسان رضوی اختصاص یارانه به زیرساخت های تولید و بسته بندیافزود: برای توسعه صادرات پیش نیازهایی وجود دارد که برپایی نمایشگاه های تولیدات و ظرفیت ها با هدف معرفی توانمندی هاو در کنار آن توسعه و ارتقا کیفیت وکمیت بسته بندی و فرآوری از آن جمله است.

وی افزود : امسال به صادر کنندگان یارانه و نیز جوایز صادراتی اعطا می شود و هیچ سهمیه بندی هم در این زمینه اعمال نمی شود و هر استان به تناسب ظرفیت ها و توانمندی ها و فعالیت در این حوزه می تواند از این منابع و یارانه ها بهره گیرد.

رضا رحمانی گفت: هم اکنون تدوین برنامه عملیاتی راهبردی صنعت ، معدن و تجارت و کشور مراحل نهایی خود را می گذراند و بر اساس آن یکی از اولویت های خراسان رضوی برای ارتقا پوشاک است.

او با اشاره به حوزه پوشاک گفت : امروز ۱۱ درصد بنگاه های صنعتی کشور در این حوزه فعال است و با وجود ۵درصد سرمایه گذاری صنعتی کشور، ۱۳ درصد اشتغال این بخش را به خود اختصاص داده و این به مفهوم آن است که این حوزه می تواند با سرمایه گذاری کمتر اشتغال بیشتری ایجاد کند و فرصت بسیار مناسبی برای توسعه و ایجاد شغل را داراست.

پیشنهاد می کنیم  مطلب ” بسته بندی های پلاستیکی  ” را نیز مطالعه نمائید

وی افزود : امسال برای حمایت از تولید داخل به صورت ویژه و گسترده با قاچاق پوشاک مقابله و همزمان نوسازی و بهسازی صنایع این بخش هم در برنامه ریزی ها دنبال می شود.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت با بیان این که بیشترین سهم خرید در سبد سوغاتی زائران را پوشاک تشکیل می دهد افزود: خراسان رضوی از قطب های پوشاک کشور است و باید قدرت رقابت پذیری و کیفیت تولیدات خود را بالا ببرد و با در اختیار گرفتن بازار، خود در عرصه صادرات هم حضوری درخور داشته باشد.

او با بیان اینکه بازار سوغات از گردشگری جدا نیست، افزود : وجود بارگاه منور رضوی و ۳۰میلیون زائر ظرفیتی قابل توجه است که باید همه بخش ها و دستگاه ها برای بهره مطلوب از این نعمت و فرصت وارد عرصه شوند.

رحمانی گفت: باید خراسان رضوی پایگاه صادراتی سوغات کشور شود و همه ظرفیت های سوغات کشور در اینجا عرضه و از این استان صادر شود که این خود فرصت بسیار ارزشمندی برای ایجاداشتغال نه فقط در این استان که برای کشور است.

اختصاص یارانه به بسته بندی

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *