تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

استنباط برداشت از کیفیت چاپ

نوع تلقی از کیفیت، استاندارد جهانی ندارد و نسبت به دیدگاه مشتری از وضعیت، متفاوت می باشد. اگر چه برای اغلب کارهای تولید در چاپ استاندارد های ملی و بین المللی وجود دارد و چاپخانه های با کیفیت سعی در رسیدن به آنا دارند اما در نهایت تحلیل مشتری از کیفیت تعیین کننده می باشد. به هر حال در صنعت چاپ تلاش بسیاری برای استاندارد سازی انجام شده و این استانداردها توسط اکثریت متقاضیان کارهای چاپی مورد قبول قرار گرفته اند.

مدیریت باید نسبت به کیفیت، نگرش مثبت داشته و استانداردهای سطح بالا را در نظر بگیرد. وقتی استانداردهای روشن وجود نداشته باشد، کارگران بر اساس تعریف خود از کیفیت عمل می کنند. از این رو ضروری است که:

  • کارگران دقیقا از آنچه مورد نیاز است آگاه باشند،
  • دستورالعمل های روشن در مورد روش انجام کار و استانداردهای مورد نیاز وجود داشته باشد،
  • کارکنان برای استفاده از ماشین آلات، آموزش صحیح دیده باشند،
  • کارکنان برای رعایت کیفیت کار تشویق شوند،
  • همه نوع کنترل های کیفی برقرار و انجام شود.

پیشنهاد میکنیم مطلب ” بهره وری و کنترل کیفیت چاپ ” را نیز مطالعه نمائید

نوع مواد و عملیات چاپ باید در حد امکان استاندارد بوده و مناسب بودن آنها قبل از انجام کار و در زمان دریافت مواد کنترل شود. کنترل مواد قبل از دریافت آنها می تواند در مراحل تولید، در وقت و هزینه صرفه جویی زیادی نماید. به هر حال در صورتی که تامین کننده مواد اولیه، کیفیت آنها را مطابق با درخواست چاپخانه تضمین کند دیگر کنترل آنها ضروری نخواهد بود. هدف این است که بدون صرف زمان برای کنترل مواد خام، آنها را دریافت نماییم.

مناسب بودن ماشین آلات و شرایط، توانایی و نگهداری آنها باید طبق نیازهای استاندارد تولید ارزیابی شود. فاکتورهای فنی و انسانی به هم مربوط می شوند. تداوم تولید با کیفیت بالا فقط از طریق افرارد و ارتباط آنها با ماشین آلات، ابزار، مواد و روش تولید امکان پذیر است.

 

 

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *