تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

اهداف لازم و ضروری گرافیک در بسته بندی

اهداف لازم و ضروری گرافیک در بسته بندی

1. نام تجاری ( برند ) : نام تجاری محصول اولین عنصر لیبل می باشد که باید در بسته بندی دیده و خوانده شود به همین منظور معمولا در قسمت بالا و وسط لیبل قرار می گیرد.

۲. معرفی محصول : دومین عنصر اصلی لیبل ، معرفی محصول محتوی بسته است که این امر در اغلب موارد غیر از ذکر نام محصول با استفاده از عکس یا المان های گرافیکی و یا شفاف سازی موضعی یا کلی بسته صورت می پذیرد.

۳. صفت محصول : سومین المان مهم لیبل شامل توضیح و توزیع صحیح مطالب و طرح بر روی بسته بندی می باشد و معمولا در ارتباط با خواص و ویژگی های محصول است. مانند : جدول ارزش های غذایی بر روی بسته های مواد غذایی که معمولا در پشت بسته ها قرار دارند.

۴. ارائه اطلاعات : درباره چگونگی استفاده از محصول توسط استفاده کننده شامل نحوه استفاده از محصول. تاریخ مصرف و نحوه باز و بسته شدن درب بسته به صورت گرافیکی.

۵. اطلاعات مربوط به حمل و نقل و نگهداری از محصول و بسته : هر چند وجود این دو بخش آخر در طراحی غیر ضروری است ولی وجودشان در بسته بندی ضروری می باشند، مانند علائم هشدار دهنده ، استانداردها، مجوزهای قانونی ، مسائل مربوط به تولید و توزیع ، قابلیت بازیافت و نوع جنس بسته بندی.

اهداف لازم و ضروری گرافیک در بسته بندی

اهداف لازم و ضروری گرافیک در بسته بندی ,لیبل , برند,بسته بندی ,معرفی محصول ,چاپ ,بسته بندی,جعبه ,طراحی ,بسته بندی گرافیکی

۱ – نام تجاری ( برند ) : نام تجاری محصول اولین عنصر لیبل می باشد که باید در بسته بندی دیده و خوانده شود به همین منظور معمولا در قسمت بالا و وسط لیبل قرار می گیرد.

۲ – معرفی محصول : دومین عنصر اصلی لیبل ، معرفی محصول محتوی بسته است که این امر در اغلب موارد غیر از ذکر نام محصول با استفاده از عکس یا المان های گرافیکی و یا شفاف سازی موضعی یا کلی بسته صورت می پذیرد.

۳ – صفت محصول : سومین المان مهم لیبل شامل توضیح و توزیع صحیح مطالب و طرح بر روی بسته بندی می باشد و معمولا در ارتباط با خواص و ویژگی های محصول است. مانند : جدول ارزش های غذایی بر روی بسته های مواد غذایی که معمولا در پشت بسته ها قرار دارند.

۴ – ارائه اطلاعات : درباره چگونگی استفاده از محصول توسط استفاده کننده شامل نحوه استفاده از محصول. تاریخ مصرف و نحوه باز و بسته شدن درب بسته به صورت گرافیکی.

۵ – اطلاعات مربوط به حمل و نقل و نگهداری از محصول و بسته : هر چند وجود این دو بخش آخر در طراحی غیر ضروری است ولی وجودشان در بسته بندی ضروری می باشند، مانند علائم هشدار دهنده ، استانداردها، مجوزهای قانونی ، مسائل مربوط به تولید و توزیع ، قابلیت بازیافت و نوع جنس بسته بندی.

نوشته های مرتبط