تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

اولین پرس تیگل و سیلندری

اولین پرس سریع تیگل : در این ماشین مرکبی شدن فرم به صورت مستقل و به وسیله نورد منتقل کننده رنگ (با روکش چرمی) انجام می شد. مرکب به وسیله یک دستگاه صلایه فشرده و پخش می شد، سپس از طریق نوردهای واسطه به میزان مورد نیاز به فرم هدایت می شد. حرکت رفت و برگشتی حامل فرم به صورت خودکار انجام می شد. یک توقف دو مرحله ای نیز این امکان را می دهد کاغذ چاپی قرار گرفته شده و برداشتن کاغذ چاپ شده و همچنین مراحل اجرای چاپ را میسر می کند.

اولین پرس سریع سیلندری : در این ماشین، یک سیلندر فشار کاملا صاف و تخت جای خود را به یک سیلندر فشار استوانه داد. این سیلندر استوانه ای الهام گرفته از افکار یک انگلیسی به نام ویلیام نیکلسون بود. نیکلسون در سال ۱۷۹۰ برای ثبت اختراع خود اقداماتی کرده بود، اما هیچ گاه نتوانسته بود در زمینه تولید اقدامی کند؛ زیرا افکار او به موفقیت تبدیل نشد.

پیشنهاد می کنیم مطلب ” سیر تحول ماشین آلات چاپ برجسته ” را نیز مطالعه نمایید.

در ماشین هایی که به وسیله کونیگ ساخته شده بود، در سه محل مساوی (درجه ۳۶۰=۱۲۰*۳) از سیلندر فشار، قطعه ای تراشیده شده بود. در نتیجه سیلندر فشار به همراه یک برگ کاغذ، یک سوم دور چرخش می کرد. برش های بین هر یک از قطعه ها برگشت حامل فرم را ممکن می کردند.

هر قطعه تراشیده شده دارای یک قاب کوچک لولایی بود (الهام گرفته از پرس دستی) که این قاب ها کاغذ را هنگام چاپ محکم نگه می داشتند. در سال ۱۸۲۴ به وسیله یک فرد انگلیسی به نام ناپر، پنجه و گیره نکهدارنده کاغذ، اختراع و جانشین قاب کوچک شد. قدرت چاپ این پرس برابر ۸۰۰چاپ در ساعت یود. حرکت ماشین با مکانیسم تسمه سوراخ دار به همراه سیستم گاردن تامین می شد.

 

منبع : کتاب ماشین آلات صنایع چاپ
تالیف و ترجمه : داود لطفی

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *