تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

اولین چاپگر با استفاده از فناوری یو وی ژل

چاپگر یو وی ژل (UVgel)

چاپگر اوسه کلرادو (Océ Colorado1640)، اولین چاپگر ۶۴ اینچیroll-to-roll وایدفرمت است که بر اساس فناوری یووی ژل ساخته شده و در بخش EMEA نمایشگاه فسپا (FESPA 2017) برای اولین بار معرفی می شود.

اوسه کلرادو ۱۶۴۰ برای تولیدات تجاری و مصارف داخلی و خارجی تولید شده است و از آن می توان در مواردی چون پوسترها، بنرها، علامت ها، POS، بیلبردها، گرافیکی های پنجره ای، عکس برگردان ها و پوشش های سفارشی دیوارها استفاده کرد. اوسه کلرادو دارای  نهایت سرعت ۱۵۹ مترمربع/ساعت است و از این قابلیت می توان در مواردی همچون بیلبردها یا بنرهای بیرونی استفاده کرد. از این چاپگر هم چنین می توان با سرعت ۴۰ مترمربع/ ساعت  برای موارد مصرف داخلی استفاده کرد که به بالاترین کیفیت نیاز داشته و در نزدیک ترین فاصله با چشم قرار دارند.

یووی ژل یک سیستم پردازشی با گرمایش پایین است که از سیستم نگهداریLED استفاده می کند. جوهر یووی ژل دارای هیچ آبی نیست. هدچاپ های یووی ژل از فرآیند انحصای نظارت پیوسته بر دهانه  برخوردار هستند. این کار با استفاده از نمونه گیری صوتی انجام می شود و هدف آن، شناسایی و اصلاح دهانه هایی است که به درستی عمل نمی کانند.

طبق صحبت های کانن، یووی ژل انحرافات دنیای رسانه را به حداقل می رساند و دامنه زیرلایه هایی که می توانند مورد چاپ قرار بگیرند را گسترش می دهد. از جمله این زیرلایه ها می توان به وسائل نازک و حساس به گرما اشاره کرد. جوهر این چاپگر بلافاصله با سطح زیرلایه تماس برقرار می کند. کانن هم چنین ادعا کرده است که فناوری یووی ژل در مقایسه با دیگر فناوری های رقیب، می تواند میزان مصرف جوهر را تا ۴۰ درصد کاهش دهد. این کار به دلیل جوهرافشانی به صرفه تر این دستگاه، جوهرهای نگهداری شده کاهش یافته و از مبیان برداشته نیاز به بهینه سازها صورت می گیرد.

منبع: ایپینا

 
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *