تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

ایده های گرافیک بسته بندی

بسته بندی نمادی واقعی از ویژگی های کالاست و باید بهره وری اساسی کالای مورد نظر را به بیننده و یا خریدار القا نماید در نمای ظاهر یک بسته باید طرح ، نام و ویژگی های اصلی کالا ارائه شود و فراموش نکنید که ارائه یک بسته با طراحی مناسب ویا غیر از آن در ذهن مخاطبان همواره باقی خواهد ماند.

تصویرگری و بسته بندی در تولید و چرخه تجارت یک امر ضروری است. یک بسته بندی خوب درصد فروش تولیدات را ارتقا بخشیده و بسته بندی به عنوان یک ویژگی مهم برای توزیع کالاهای گوناگون تجاری نقش بسزایی را ایفا می کند.خریداران ، یک بسته را با ترکیبی از رنگها می بینند و یک سبک و شیوه خاص را برای خود مبنا قرار می دهند. یافتن یک محصول با یک بسته بندی آشنا می تواند مشابه تجربه دیدار یک دوست قدیمی باشد.

[us_single_image image=”9373″ size=”full” align=”center” el_class=”img2″]

بسته بندی امروزه علاوه بر حمل و نقل و نگهداری کالا ، وظایف متعدد دیگری از جمله معرفی ، آموزش و فروش محتوای محصول را به عهده دارد که این امر با به کارگیری هوشمندانه از هنر گرافیک میسر می گردد. اطلاع رسانی مناسب و ایجاد جذابیت بصری به گونه ای که هماهنگ با محصول باشد ، با استفاده از طرح ، رنگ و فونت و البته با چاپ خوب می تواند تضمینی برای موفقیت و فروش بیشتر کالاهای تجاری گردند.

برای رسیدن به چنین نتیجه ای لازم است طراح گرافیست اهداف و شرایطی را رعایت نماید تا بسته بندی از نظر لیبلینگ کامل و موثر گردد. این شرایط شامل موارد زیر می باشد:

۱- جلب توجه کاربر و مصرف کننده

۲- در یاد و حافظه ماندن بسته بندی

۳- ارتباط برقرار کردن با محتوا ی درون بسته

۴- توجه به سلیقه و فرهنگ مصرف کننده

نوشته های مرتبط