تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

ایده های گرافیک بسته بندی

بسته بندی نمادی واقعی از ویژگی های کالاست و باید بهره وری اساسی کالای مورد نظر را به بیننده و یا خریدار القا نماید در نمای ظاهر یک بسته باید طرح ، نام و ویژگی های اصلی کالا ارائه شود و فراموش نکنید که ارائه یک بسته با طراحی مناسب ویا غیر از آن در ذهن مخاطبان همواره باقی خواهد ماند.

تصویرگری و بسته بندی در تولید و چرخه تجارت یک امر ضروری است. یک بسته بندی خوب درصد فروش تولیدات را ارتقا بخشیده و بسته بندی به عنوان یک ویژگی مهم برای توزیع کالاهای گوناگون تجاری نقش بسزایی را ایفا می کند.خریداران ، یک بسته را با ترکیبی از رنگها می بینند و یک سبک و شیوه خاص را برای خود مبنا قرار می دهند. یافتن یک محصول با یک بسته بندی آشنا می تواند مشابه تجربه دیدار یک دوست قدیمی باشد.

بسته بندی امروزه علاوه بر حمل و نقل و نگهداری کالا ، وظایف متعدد دیگری از جمله معرفی ، آموزش و فروش محتوای محصول را به عهده دارد که این امر با به کارگیری هوشمندانه از هنر گرافیک میسر می گردد. اطلاع رسانی مناسب و ایجاد جذابیت بصری به گونه ای که هماهنگ با محصول باشد ، با استفاده از طرح ، رنگ و فونت و البته با چاپ خوب می تواند تضمینی برای موفقیت و فروش بیشتر کالاهای تجاری گردند.

برای رسیدن به چنین نتیجه ای لازم است طراح گرافیست اهداف و شرایطی را رعایت نماید تا بسته بندی از نظر لیبلینگ کامل و موثر گردد. این شرایط شامل موارد زیر می باشد:

۱- جلب توجه کاربر و مصرف کننده

۲- در یاد و حافظه ماندن بسته بندی

۳- ارتباط برقرار کردن با محتوا ی درون بسته

۴- توجه به سلیقه و فرهنگ مصرف کننده

نوشته های مرتبط