تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

بازاریابی نام تجاری و بسته بندی کوکاکولا

🔸 استراتژی های تشویق مشتری در حال حاضر ممکن است تا حد زیادی متفاوت، اما هدف مراحل بسته شدن برای همه زمان ها یکسان است: مشتری را تشویق به ایجاد یک خرید میکند. دو استراتژی پذیرفته شده دارای اصطلاحات آسان، مانند تکنیک های هل دادن و کشش هستند، و اغلب از آنها استفاده می شود زیرا آنها کار خود را آغاز کرده اند. هر تکنیکی که مشتری را به یک سازمان تجاری برای پرداخت پول برای کالاهای تولیدی تبدیل می کند، یک روش کارآمد برای تأیید مواد به مشتریان است. دو جزء مهم بازاریابی عبارتند از نام تجاری و بسته بندی. نام تجاری یک کلمه است که به توضیح نام، توضیحات و طراحی کالاهای تولیدی پرداخته شده است. نام تجاری کالاهای تولیدی شرکت را از رقبا خود تشخیص می دهد. بسته بندی یک ابزار بازاریابی است که برای نشان دادن نام تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

🔸 شرکت یک بسته بندی را برای تبلیغات کالاهای تولیدی که توسط آنها ارائه می شود بکار میگیرد. رنگ ها، ماشین های عکاسی، تصاویر و علامت ها در نظر گرفته می شود که مصرف کنندگان را مجبور به پرداخت پول برای کالاهای تولیدی کنند. نام تجاری و بسته بندی به عنوان یک ابزار برای هل دادن و کشش عامل کار می کند. این به عنوان یک فروشنده خاموش برای یک محصول کار می کند. بعضی از نقش ها ممکن است آنرا متفاوت بیان کنند. در اینجا می خواهیم توضیح دهیم که چگونه نام تجاری و بسته بندی به استراتژی های هل دادن و کشش کمک می کند. هنگامی که شرکت های تولیدی محصول تولید می کنند، تصمیم می گیرند که “شخصیت” برای کالا ایجاد کنند. برندسازی ترکیبی از قبیل رنگ، روش و تصاویر بصری را برای ایجاد وجه تمایز با کالاهای تولیدی شرکت از رقبا میباشد.

🔸 بسته بندی یک سیاست بازاریابی بسیار ضروری برای زرق و برق دارکردن محصول برای جلب توجه مصرف کننده است. گاهی اوقات بسته بندی بسیار ضروری است که قیمت آن بیش از خود محصول باشد تا مشتریان را مجبور به خرید کند. اکثر مشتریان قبل از خرید یک محصول را با بسته بندی آن قضاوت می کنند. تبدیل اولین خریداران به مصرف کنندگان وفادار باید هدف اصلی کسب و کار شما و بسته بندی آن باشد.

هنگام تصمیم گیری در مورد بسته بندی محصول مهم است که عوامل زیر را در نظر بگیرید:

منحصر به فرد: بسته بندی باید برای هر نوع محصول منحصر به فرد باشد و از رقبا متفاوت باشد.

ساخت: باید هدف مورد نیاز بسته بندی را انجام دهد.

تبلیغات: بسته بندی باید مزایای محصولات و مارک ها را تبلیغ کند.

قابل مشاهده: نام تجاری باید در بسته به وضوح قابل مشاهده باشد

استراتژی هل دادن و کشش در بازاریابی

تئوری بازاریابی میان دو نوع از استراتژی انگیزشی تمیز قایل می شود.این دو استراتژی عبارتند از “هل دادن ” و “کشش”.

۱)هل دادن :

🔸 استراتژی هل دادن برای شرکتهایی مورد استفاده قرار می گیرند که می خواهند در نفوذ فروش و ترغیب خرید پیشرفت کنند و برای مشتری تقاضا ایجاد نمایند. تولید کننده محصول خود را برای بنکدار عرضه می کند و بنکدار محصول را برای خرده فروش معرفی می نماید و در نهایت این خرده فروش است که خریدار را ترغیب به خرید محصول می کند. یک مثال خوب از استراتژی “هل دادن” ،فروش گوشی های موبایل است،که تولید کننده بزرگی همچون نوکیا محصولاتش را از طریق خرده فروشان همچون انبار ماشینی موبایل عرضه می کند. فروشندگان شخصی و بازرگانان پیشرو اغلب ابزارهای ترغیبی موثری برای کمپین هایی چون نوکیا هستند.برای مثال ارائه تخفیف های گوشی ها برای تشویق خرده فروشان برای خرید حجم بیشتر. یک استراتژی هل دادن سعی در فروش مستقیم به مصرف کننده با به کنار نهادن سایر راههای توزیع کالا دارد.(برای مثال فروش با بیمه یا فروش مستقیم در روزهای تعطیل).با این نوع از استراتژی ، ترغیب مصرف کننده و تبلیغات محتملا ابزارهای ترغیبی قابل قبول تری می باشند.

۲) کشش :

🔸 یک استراتژی “کشش ” در فروش به میزان بالایی سرمایه گذاری بر تبلیغات و ترغیب مصرف کننده برای بالا بردن تقاضای کالا نیاز دارد. در حالتی که استراتژی موفق شود،مصرف کننده از خرده فروش برای کالا درخواست می کند،خرده فروش برای کالا از بنکدار درخواست می کند. و در نهایت بنکدار به تولید کننده سفارش می دهد.

🔸 یک مثال خوب برای یک استراتژی “هل دادن” تبلیغات سنگین و تبلیغ عروسک کوکان است-که بیشتر در تلوزیون انجام می شود.تلقی که اخیرا کمپین ترویجی بی بی سی برای برنامه پیش دبستانی –فیمبل است. هدف ثانویه کوکان چهار ساله بود که برای آن ۱۳۰ بخش از فیمبل ساخته شد و هر روز در دو شبکه تلویزیونی  دیجیتال کودکان نشان داده شد. به عنوان بخشی از کمپین ترویجی ،بی بی سی با عروسک سازی فیشر قراردادی را منعقد کرد-مبلغی که برای بازاریابی محصول تعیین شده بود بر مبنای ارائه نمایش بود،که امید می رفت دوازده ساله ها را برای رقابت جلب توجه نماید.زیر قرار داد منعقده ،تعهد بود که درآمد فیشر رشد خواهد داشت. تولید و توزیع در یک حوزه از محصولات فیمبلس شامل توپ ،پلاستیک و عروسکهای آموزشی اکترونیکی برای بریتانیای کبیر و ایرلندافزایش یافت.

🔸 در سال ۲۰۰۱،بی بی سی ورلدداید (بخش تجاری بی بی سی) به فروش ۶۰ میلیون دلاری دست یافت که از محل برند بچه ها و دارایی های سال گذشته اش بود.تقاضا توسط پخش برای فیمبل و یک کمپین تبلیغاتی بزرگ ایجاد شد.محتملا از “کشش” برای کودکان و تشویق خرده فروشان برای ذخیره عروسکهای فیمبلس در فروشگاه ها برای کریسمس ۲۰۰۲ استفاده کرد.

  • روش های هل دادن :

تبلیغات در وب سایتهای مرتبط

بازاریابی به وسیله ایمیل

تماس تلفنی تصادفی

ایمیل برای مشتریان احتمالی

توسعه فعال برجسته شاختن نام تجاری

  • روش های کشش :

مصاحبه های رسانه ای

کنفرانس ها

سندیکاها

منابع موثق

🔸 تمرکز هل دادن بر ویژگیهای کالا یا خدمت است و به دنبال یک حرکت متقابل و پاسخ مستقیم از طرف قربانی هستند که در اهداف تبلیغاتی در نظر گرفته شده اند.( گروه آزمایش در تبلیغات روی آنها در تبلیغ مخاطب و مشتری ما خواهند شد) آنها پتانسیل لازم برای مشتری محصول شدن را دارند.

  • کشیدن :

ساختن شرکت و نام تجاری ، روی نام تجاری کار کردن و جلب اعتماد نمودن(در بلند مدت) هدف بازاریابی شما به صورت پراکنده است و مستقیما همگام با برنامه های شما نیست. شما تبلیغی برای مصرف کننده نهایی تولید می کنید که آنها خودشان شما را پیگیری کنند.

  • استراتژی هل دادن :

استراتژی کوتاه مدت با حوادث خاص و کمپین های زمان بندی شده.

  • استراتژی کشش :

ایجاد اعتماد و دریافت ارزش

🔸 اگر شما صاحب یک کارخانه هستید یک سری هل دادن های اولیه برای محصول جدید شما مورد استفاده و لازم است.چون نام تجاری شما هنوز برای مخاطب نا آشناست. پس تبلیغات مثلا با شبکه برای جلب توجه همه طبقات یا مشتریان آینده شما یکی از بهترین راه ها در استراتژی هل دادن است.

نام تجاری و بسته بندی Coca-Cola به عنوان استراتژی

🔸 نام تجاری نقش مهمی در بازاریابی و استراتژی کشش دارد. یک نام تجاری دارای تصویر شخصی خود در بازار است که مشتری را جذب می کند و به عنوان یک شخص به مشتریان تعامل می کند. استراتژی توسعۀ نام تجاری کوکا کولا شامل طراحی مجدد سیاست ها و تکنیک های توسعه ی نام تجاری آن است تا با توجه به تغییرات ذهنی مصرف کنندگان آن، ادامه یابد. پیش از این، این نام تجاری بر این باور بود که:

توان مالی

دسترسی

پذیرش

با این حال، این استراتژی توسعۀ برند کوکا کولا به جای آن به کار برده شد:

ارزش قیمت

ترجیح

نفوذ فراگیر

🔸 موفقیت بر روی تصویر نام تجاری کوکاکولا تاثیر می گذارد زمانی که تعیین می کند که چگونه نیازهای مشتری را با شناسایی یک ترکیب بازار، نیازهای مشتریان خود را از طریق تحقیق بازار تعیین کند.در یک بررسی دو شیشه کوکا کولا و نوشیدنی پپسی کولا وجود داشت اما اسامی آنها پنهان بود. مردم هر دو کولا را نوشیدند و به پپسی کولا جواب دادند. اما وقتی گفته شد که این کوکا کولا و پپسی کولا هستند و آنها فکر می کنند که آنها نوشیدند، به کوکاکولا جواب دادند. یک تصویر برند، مشتری را جذب می کند و محصول را دربازارماندگارمیکند.

مارک Coca-Cola و بسته بندی

🔸 بطری های کک از طریق تغییرات بسیاری در طول سال ها گذشت. یکی از اولین طرح های بطری کک، مربع شکل تربا لبه های کمی گردتر بود که از بسیاری از بطری های شیشه ای آن عصر (بطری های شیر قدیمی) معمول بود. بطری مربع شکلی برای بسته بندی و حمل آسان بود؛ با همان استدلال درست امروز، تصمیم گرفت که بطری ها باید گرد باشند؟ تنها دلیل اینکه می توانم بفهمم این است که یک بطری گرد می تواند در دست شما آسان تر نگه داشته شود، و من مطمئن هستم که راحتی بیش از دیگرنکات برنده شده است. طراحی بسته بندی یک محصول باعث ایجاد اعتماد مشتری می شود. تصویر، اطلاعات یک بسته بندی به عنوان یک تبلیغ کننده خاموش برای محصول کار می کند. آن به مشتری در مورد محصول، کسب و کار، خدمات و هر پیشرفتی اطلاعاتی ارائه می دهد. آن مشتریان را جذب می کند و آنها را به محصول جذب میکند. برای مثال بسته بندی بیسکویت مارکس و اسپنسر در مورد پیشنهادات تبلیغاتی ۲ بسته بخر ۳ بسته ببر، اطلاعات مربوط به محصول، مواد اولیه و توصیه های بهداشتی می گوید. همراه با محافظت از محصول، مشتریان را هل می دهد تا محصول را خریداری کنند.

نتیجه

🔸 در انتها می توان گفت که نام تجاری و بسته بندی نقش بسیار مهمی برای یک محصول برای ترویج و ایجاد یک تصویر در مشتریان دارد. این ابزارها بخش های کلیدی عوامل کششی هستند که برای ایجاد انگیزه مشتریان بالقوه برای خرید محصولات طراحی شده اند. این بخشی از ترکیب تبلیغاتی است که در مشتریان تاثیر می گذارد که به سمت محصول می آیند. این قدرت کششی را می توان به راحتی با یک تصویر مناسب و سبک بسته بندی ایجاد کرد.

🔸 کوکا کولا برای مدت طولانی نام تجاری را ایجاد کرده و بسته بندی مناسب نیز دارد که مشتریان را جذب می کند. بسته بندی همچنین می تواند بر محصول که اگر مشتری نمی تواند  جذب کند را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین قبل از معرفی یک محصول جدید در بازار، این شرکت باید در مورد یک نام تجاری مناسب و بسته بندی جذاب فکر کند که ممکن است مشتریان را به محصول جذب کند.

🔸 در پایان، می توان گفت که اگر نام تجاری یک شرکت با هدف کسب اعتماد مصرف کنندگان است، بسته بندی تضمینی جهت وفاداری مشتری خواهد بود.

 

نوشته های مرتبط