تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

بازرسی و کنترل کیفیت

کیفیت یک طرز فکر است. تکنولوژی پیشرفته و تجهیزات سنجش کیفیت فقط وقتی کاربرد دارند که  منابع انسانی خواهان آن باشند. تفاوت بین یک چاپخانه موفق و غیر موفق احتمالا در این رابطه است که چاپخانه موفق توجه ویژه ای به کیفیت استاندارد مطابق نیازهای مشتری نموده است.

اگرچه کیفیت مواد در داخل چاپخانه کنترل می شود اما بایشتی بر کیفیت مواد تامین شده تاکید نمود یعنی عملکرد تامین کننده مواد در رابطه با تطبیق مواد با محصول، تاریخ تحویل و خدمات پس از فروش باید در نظر گرفته شود. مدارک تجزیه و تحلیل مواد نشان دهنده نتایج آزمایش آنها می باشند. چاپخانه ها می توانند خواستار این مدارک بشوند و اغلب تامین کنندگان کاغذ و مقوا، آن را ارائه خواهند داد. برای تحویل مواد و به منظور ارزیابی توانایی هر یک از مواد برای کارکرد بدون نقص، بدون از دست دادن کیفیت و افزایش قیمت به خاطر وجود مشکلات تولید می توان از روش های نمونه آماری استفاده کرد.

تست کردن برخی از مواد چاپ از نظر کیفی مشکل می باشد، مثال آن دریافت کاغذی است که بسته بندی بوده و روی تسمه کشی شده است. در این مورد بازرسی کیفیت به چک کردن برخی ورقه های کاغذ به صورت تصادفی و یا دیدن لبه های کاغذ بسته بندی شده محدود می شود. چک کردن فیزیکی تمام برگ های کاغذ از نظر وقت و هزینه غیر ممکن است. مشکلات مربوط به کیفیت وقتی خود را نشان می دهد که تولید آغاز شود. در این مورد بر اساس دانش فنی و تجربه باید تصمیمات فوری گرفته شود. با این وجود می توان از کارکنان که با نگاه خود دسته های کاغذ را بازرسی کرده اند اطلاعات ارزشمندی در مورد صاف بودن و غیره را به دست آورد.

مواد دیگر مثل فیلم و زینک را می توان به روش های گوناگون تست کرده و قبل از تولید متوجه شویم که کیفیت آنها چگونه اند. هر چقدر زمان صرف تست کردن و پی بردن به کیفیت مواد بکنیم با کاهش زمان خوابیدن دستگاه و ضایعات کار جبران خواهد شد. بسیار مهم است که مدیریت از کیفیت استاندارد، تعریف مشخصی نموده و کارکنان نیز بر اساس همان استانداردها آموزش ببینند. مسئله آموزش بسیار مهم است زیرا اگرچه می توان با اعمال زور به کیفیت دست پیدا کرد، اما اغلب در تحلیل نهایی ثابت شده است که این کار مفید نیست و کارکنان به سیستمی که در آن اعمال زور باشد تن در نخواهند داد. آموزش در مورد کیفیت، فرآیندی است که در آن کارکنان به مشارکت خود در دستیابی به کیفیت و اهمیت آن پی می برند.

کیفیت از نظر مفاهیم خرید مواد، یعنی هماهنگی بین خصوصیات مورد نظر و قیمت خرید. اغلب در تولید کارهای چاپی، چاپخانه دار چاره ای ندارد جز اینکه از موادی استفاده کند که مورد پذیرش خودش نمی باشد به شرطی که کالای مورد نظر با مشخصات فنی کار تطبیق داشته باشد. تعهد حرفه ای در این شرایط کسب بهترین نتیجه ممکن با مواد موجود می باشد. به هر حال گاهی برای تامین موادی مثل فیلم، زینک، مرکب و لاستیک سیلندر این روش از نظر اقتصادی غلط است. قیمت های پایین به مواد بی کیفیت ربطی ندارند اما استفاده از کالاهای مانده و حراجی در عملیات تولید، گران بودن خود را نشان می دهند. واضح است که شرایط به نوع کار، ماشین آلات و استاندارد کیفیت مورد نیاز بستگی دارد. تعیین کیفیت صحیح برای یک کار چاپی کار ساده ای نیست زیرا کیفیت به شرایط موجود بستگی دارد. شاید بهترین نوع تعریف آن قبول کار از نظر مشتری باشد. البته این به این معنی نیست که کیفیت فقط باید به استاندارد مورد نیاز مشتری برسد. باید در مورد بهترین کیفیت قابل دسترس با مواد موجود و بدون افزایش قیمت به یک توافق جمعی رسید و هدف هم رسیدن به همین سطح باشد. هر نوع ارزیابی مربوط به کنترل کیفی مواد باید زمینه اقتصادی داشته باشد.

منبع : کتاب مدیریت چاپ
نویسنده : درک پورتر

بازرسی و کنترل کیفیت

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *