تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

برنامه ریزی و اعمال تغییر

ماده سازی برنامه های اجرایی تغییر در یک شرکت نیاز به توجه دقیق دارد.مهم ترین مسئله در برنامه ریزی دراز مدت مشکل پیش بینی آینده است. صنعت چاپ به لحاظ پیشرفت در تکنولوژی، ملاحظات اقتصادی و نیاز مشتریان به سرعت، در حال تغییر است. سه واقعیت در رابطه با پیش بینی آینده وجود دارد:

  • تغییر ادامه خواهد داشت، احتمالا سریعتر از قبل.
  • مطمئنا آینده تفاوت بسیاری با گذشته خواهد داشت.
  • پیش بینی آینده همیشه مشکل خواهد بود.

به هر حال برنامه ریزی و پروژه های اجرای تغییرات برای مواجهه با شرایط قابل انتظار این صنعت ریسک هایی را به همراه خواهد داشت. چنانچه برنامه ریزی با فکر صورت گرفته و به آن عمل شود، ریسک ها به طور قابل ملاحظه ای کاهش خواهند یافت. هر برنامه ای به خودی خود نمی تواند با تمام مشکلات برخورد کرده و مشکلات ناشی از تغییرات را حل نماید بلکه فقط می تواند درجه شوک حاصل از تغییرات غیر منتظره را به حداقل برساند.

اثریخشی هر برنامه تا حد زیادی توسط مدیریت و رویکرد آن مشخص می شود. فقط از طریق کارکنان می توان به اهداف تغییرات دست یافت و رویکرد مشارکت جویانه با طرز فکری فراتر از طرز فکر مستبدانه به موفقیت منجر خواهد شد. مدیریت مدرن برای رسیدن به نتایج مورد نظر دیگر نمی تواند کاملا به قدرت و اختیار متکی باشد و باید ارزش مشارکت کارکنان را  درک نماید. برخی از مدیران معتقدند که مشارک کارکنان کنترل و اختیار مدیریتی آنها را کاهش می دهد. احتمال این امر وقتی وجود دارد که مدیریت ضعیف و فاقد هدایت باشد.

شایستگی مدیریت کلید موفقیت در انجام تغییر است:

  • مدیران باید توانایی ایجاد محیطی برای انجام کار تیمی و بروز خلاقیت های فردی را داشته باشند. این امر نیاز به رهبری قوی و انعطاف پذیر دارد.
  • مدیران باید افقی را برای آینده شرکت ترسیم کرده و برای رسیدن به آن تعهد کارکنان را به دست آورند که این امر با مشارکت دادن آنها در برنامه ریزی و سازماندهی امکان پذیر است. مشارکت کارکنان در تمام مراحل برنامه ریزی، انگیزش درونی را از طریق شور و شوق آنها به وجود می آورد.

برنامه ریزی دو شکل دارد:

  • برنامه ریزی عملیاتی که کوتاه مدت بوده و برای حل مشکلات جزیی کار طراحی می شود.
  • برنامه ریزی استراتژیک که بلند مدت بوده و یک دوره ۵ ساله را شامل می شود. استراتژی ها بر اساس نیازهای قابل استراتژیک که بلند مدت بوده و یک دوره ۵ ساله را شامل می شود. استراتژی ها بر اساس نیازهای قابل انتظار بوده و باید با نقاط قوت و ضعف شرکت تطبیق داشته باشد.

منبع : کتاب مدیریت چاپ
نویسنده : درک پورتر

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *