تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

برگزاری نوزدهمین جشنواره ملی صنعت چاپ در کرمانشاه

 

برگزاری نوزدهمین جشنواره ملی صنعت چاپ در کرمانشاه

جشنواره ملی صنعت چاپ در استان کرمانشاه در تاریخ ۶ شهریور ماه برگزار می‌ شود.

فرامرز رستمیان، کارشناس مسئول چاپ و نشر استان کرمانشاه در گفت و گو با چاپ و نشر عنوان کرد : جشنواره ملی صنعت چاپ و صنایع وابسته استان کرمانشاه در تاریخ ۶ شهریور ماه، ساعت ۱۰ صبح در سالن اتاق بازرگانی واقع در بلوار شهید بهشتی برگزار می‌ شود.
وی افزود : در استان ما نیز همراه با وزارتخانه، تحت عنوان نوزدهمین دوره جشنواره چاپ برگزار می شود.

رستمیان اشاره کرد : بخش‌های مختلف این جشنواره شامل : پیشکسوتان چاپخانه‌ داران، کارآفرینان، تولیدکنندگان، کارگران چاپ، کارشناسان و صادرکنندگان  برتر حوزه چاپ است که در این مراسم از آنها تجلیل و قدردانی به عمل می آید.
کارشناس مسئول چاپ و نشر استان کرمانشاه اشاره کرد : در استان کرمانشاه ۹۹ چاپخانه وجود دارد. استعداد و پتانسیل خوبی در زمینه چاپ و صنایع وابسته به آن، در فضای استان حاکم است، با توجه به هم مرز بودن استان کرمانشاه با کشور عراق در صورت حمایت، توانایی جذب بازار چاپ این کشور را دارد.

وی در پایان گفت : با توجه به کمبود کاغذ و گرانی ملزومات چاپ و یا نبود برخی از قطعات چاپ و کاهش تقاضای چاپی و… بازار کسب و کار چاپخانه‌ داران با رکود مواجه شده است.
امید است با عنایت مسئولان محترم کشوری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تزریق وام کم بهره به چاپخانه داران بتوانند بازار کسب و کار این صنعت را رونق داده و حفظ کنند.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *