بسته بندی با قابلیت کودپذیری کامل

بسته بندی های مقرون به صرفه و با قابلیت کودپذیری کامل برای میوه ها و سبزیجات تولید شد.

💢 یک شرکت بسته بندی هلندی برای نخستین بار موفق به ساخت ظروف و سینی های با قابلیت ۱۰۰ درصد کودپذیر  compostable برای میوه و سبزیجات در بازار شد.

💢 سال ۲۰۱۸، زمان خوبی برای ایجاد مراحل پایدار در زمینه بسته بندی است. در عین حال زمانی برای کاهش قیمت ” و “عرضه ناکافی” این گونه محصولات است. مارتن کیمن از شرکت بسته بندی Biopack اپینگدام (۲) هلند می گوید: “ما برای نخستین بار در اروپا موفق به ساخت ظروف و سینی های با قابلیت ۱۰۰ درصد کودپذیر compostable (۲) برای میوه و سبزیجات در بازار شده ایم و همچنین ظرفیت تولید در سال پیش رو افزایش می یابد.”

💢 بسته بندی بیوپک (Biopack) در حال حاضر ظرفیت تولید ۵۰،۰۰۰ واحد در در روز را دارد و طی ۲ سال این میزان باید به ۱۰ برابر افزایش یابد. بسته بندی بیوپک، دارای مجموعه ای گسترده ای از بسته بندی موادغذایی است که از فنجان گرفته تا سینی های غذا را شامل می شود.

💢 همچنین این محصولات ضد آب و در برابر نفوذ روغن مقاوم هستند و تحمل گرما تا ۱۸۰ درجه سانتیگراد را دارند. کیمن می گوید: “ما ۹ گونه سینی و ظروف استاندارد برای صنعت تولید کرده ایم تا بتوان میوه ها و سبزیجات را با حجم کم بسته بندی کرد.” وی افزود: “بسته بندی هایی که برای ۲، ۳ یا ۴ آووکادو، گلابی یا سیب به کار رود و چنانچه بیشتر نیاز باشد، می توانیم سینی های سفارشی را تولید کنیم. “

💢 از سوی دیگر، خبرهای اخیر حاکی از این است که رهبران اروپایی به توافق برسند تا ضایعات مواد غذایی را تا ۲۰۵۰ به نصف برسانند و این می تواند خبر خوبی برای بسته بندی های بیوپک باشد. لازم به یادآوری است که مواد سلولزی (cellulose) از مواد چوبی کوچک تر و از طریق جمع آوری کاغذ به عنوان مواد خام تهیه می شود. درعین حال، ۱۰۰ درصد قابلیت کودپذیری دارد.

بسته بندی با قابلیت کودپذیری کامل

بسته بندی با قابلیت کودپذیری کامل

 

نوشته های مرتبط