تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

بسته بندی های خلاقانه

بسته بندی های خلاقانه

بسته بندی مناسب یکی از مهمترین عوامل بسیار مهم در فروش و بازاریابی کالاها است.یک بسته بندی خوب مزایایی چون پیشبرد فروش‌، حفاظت و بهبود محصول را ، هم برای فروشندگان و هم مشتریان دارد ، زیرا می‌تواند انبار کردن یا استفاده از یک کالا را ساده‌ تر کند، از فاسد شدن یا آسیب دیدن آن جلوگیری کند و در نهایت یک بسته‌ بندی مناسب می‌ تواند پیدا کردن محصول را ساده‌تر کرده، برند محصول را در نقطه فروش و حتی زمان استفاده، تبلیغ کند.

بسته بندی مناسب یکی از مهمترین عوامل بسیار مهم در فروش و بازاریابی کالاها است.یک بسته بندی خوب مزایایی چون پیشبرد فروش‌، حفاظت و بهبود محصول را ، هم برای فروشندگان و هم مشتریان دارد ، زیرا می‌ تواند انبار کردن یا استفاده از یک کالا را ساده‌ تر کند، از فاسد شدن یا آسیب دیدن آن جلوگیری کند و در نهایت یک بسته‌ بندی مناسب می‌ تواند پیدا کردن محصول را ساده‌ تر کرده، برند محصول را در نقطه فروش و حتی زمان استفاده، تبلیغ کند.

بسته‌ بندی مناسب می‌ تواند محصول را با استراتژی بازاریابی مرتبط سازد. به عنوان نمونه روی بسته‌ بندی‌ ها شخصیتی که مظهر آن محصول است کشیده می‌شود مانند خرگوش باطری‌ های انرجایزر که روی بسته‌ هاست و به مشتریان یادآوری می‌کند که این باطری با دوام است. به علاوه یک بسته‌ بندی خوب گاهی تاثیر بیشتری در افزایش فروش دارد تا تبلیغات. مشتریان در زمان خرید بسته‌ بندی را در فروشگاه‌ ها می‌ بینند و با مقایسه محصولات مختلف تصمیم به خرید گرفته و میان گزینه‌ های مختلف دست به انتخاب می‌ زنند. اگر بسته‌ بندی نظر مشتری را جلب کند و اطلاعات لازم را برای وی فراهم آورد می‌تواند در ترغیب وی به خرید مؤثر باشد.

با این مقدمه به سراغ چند بسته بندی بسیار جالب می رویم که نبوغ و خلاقیت طراح در تمامی آنها موج می زند.برخی از این بسته بندی های جالب علاوه بر ظاهر زببا و منحصر به فرد ، ویژگی های خاصی را هم با خود به همراه دارند.

 

 

 

 

 

 

نوشته های مرتبط
2 دیدگاه

[…] بودن و خنثى بودن با اینکه سمبل اندوه است در بسیارى از بسته بندى هاى لوکس مانند عطریات و … استفاده مى شود که درواقع […]

[…] ناب فاکتورهای مهمی هستند که با رعایت آنها در طراحی و بسته ‎بندی خلاقانه می‎توان بر ارزش یک استراتژی بازاریابی و تبلیغات افزود. […]

دیدگاه ها بسته شده اند.