بسته بندی حبوبات

حبوبات از جمله گیاهان زراعی می باشد که سرشار از پروتئین بوده و با داشتن ۱۸ تا ۳۲ درصد پروتئین ، نقش مهمی در تامین مواد پروتئینی مورد نیاز بشر دارند. مقدار پروتئینی موجود در بذور حبوبات ۲ تا ۳ برابر بیشتر از پروتئین موجود در دانه های غلات و ۱۰ تا ۲۰ برابر بیشتر از پروتئین موجود در گیاهان غده ای (نشاسته ای) است.
💢🔶💢
حبوبات بر اساس تعریف فائو (سازمان جهانی خواربار و کشاورزی ملل متحد) با عنوان کلی “Pulses” شناخته می شوند. محصولات سالانه ای هستند که از یک تا ۱۲ نوع محصول را که از لحاظ اندازه ، شکل و رنگ متفاوت بوده و در داخل غلاف قرار دارند تحت پوشش قرار می دهد این محصولات برای هر دو منظور تغذیه انسان و خوراک دام مورد استفاده قرار ی گیرد. طبق طبقه بندی فائو حبوبات شامل: لوبیا، نخود فرنگی، نخود معمولی،‌لپه هندی، عدس، ماشک، لوپن و سایر حبوبات می باشد.
💢🔶💢
در دنیای امروز مشغله زیاد و حجم فعالیت های خارج از خانه، مانع از انجام بسیاری از امور توسط اعضای خانواده شده است و ترجیح بر استفاده از مواد غذایی بسته بندی شده می باشد. در رابطه با حبوبات که پاک و تمیز کردن آن ها وقت گیر و نسبتا دشوار است، توجه به محصولات بسته بندی شده افزایش چشمگیری داشته و دارد.

💢🔶💢
بسته بندی حبوبات به شکل خط تولید بوجاری و شامل دستگاه شن گیر، بوجاری، برس زدن سیلوها و الواتورها و ملحقات آن می‌باشد و در انتهای خط نیز دستگاه بسته بندی حبوبات قرار دارد که محصول را بسته بندی می‌نماید .
💢🔶💢
اساس فرآیند بسته بندی حبوبات در واقع جداسازی ناخالصی ها و ذرات خارجی و تمیز کردن و بسته بندی آن‌هاست و دستگاه‌های ذکر شده جوابگوی نیاز این فرآیند می‌باشند. بزرگترین دستگاه‌های بوجاری در کاخانجات تولید آرد وسیلو استفاده می‌گردد و بالاترین ظرفیت را دارد که از انواع الک ها درچند نوبت و شن گیر و سیاهدانه گیر و آهن گیر و … استفاده می‌شود .
💢🔶💢
دستگاه‌‌های به کار رفته در واحد بسته بندی حبوبات در واقع همان کار بوجاری انجام می‌دهند منتهی در ظرفیت و سایز پایین تر دستگاه‌ها و ماشین آلات مورد نیاز را برای حمل محصول از انبار به سالن تولید برای حمل حبوبات بوجاری شده به داخل بسته بندی نیاز به الواتور است.

🔷 شرکت پویا هنر نوین پیشرو در صنعت چاپ و بسته بندی کشور می تواند با استفاده از تیم طراحی مجموعه، خدمات خلاقانه و جدید در زمینه بسته بندی حبوبات ارائه نماید و ایده ها و پیشنهاد های متنوع و جذابی را معرفی و در فروش محصولات شما گام مؤثری بردارد.

 

“جهت استعلام قیمت چاپ و درخواست مشاوره و تماس توسط کارشناسان ما کلیک نمائید

“فرم درخواست” 

نوشته های مرتبط