خلاقانه ترین بسته بندی های دنیا

خلاقانه ترین بسته بندی های دنیا

6 نکته الهام بخش یک طراحی بسته بندی خلاقانه

بی تردید این ضرب المثل معروف به گوشتان آشنا است؛ هیچ گاه یک کتاب را بر اساس جلد و ظاهرش قضاوت نکنید. اما انسان ها همیشه از عقل و خردشان پیروی نکرده و در بیشتر مواقع تصمیم هایی کاملاً احساسی می گیرند. بارها و بارها برایمان پیش آمده که کالا را فقط و فقط به خاطر بسته بندی زیبا و دلفریبش خریده ایم. در حقیقت 98 درصد از ما زیباترین و خاص ترین بسته بندی خلاقانه درون قفسه فروشگاه را انتخاب می کنیم نه کالایی که بهترین خصوصیات و ویژگی ها را دارد، اینطور نیست؟ از نقطه نظر بازاریابی ارائه یک محصول خوب و باکیفیت در قالب یک بسته بندی نه چندان جذاب برایتان بسیار گران تر تمام می شود (چرا که چنین اشتباهی می تواند سقوط چشمگیر آمار فروش آن محصول را در پی داشته باشد) تا این که بخواهید یک طراح صنعتی خوش فکر را استخدام کنید تا یک بسته بندی چشم نواز برایتان خلق کند. بسته بندی در هر شکل، اندازه، ماده و هر رنگی وجود دارد. این اولین برداشتی است که ما از یک محصول می کنیم و در عین حال نمایانگر کل برند است. بسته بندی یک محصول همانطور که میتواند قاتل برند شما باشد، میتواند با ظاهری جذاب، مد روز و خلاقانه خود را به راحتی به مصرف کننده نهایی بفروشد. به عبارتی دیگر در هنگام خرید حضوری آن چیزی که بیش از همه عوامل بر مخاطب تاثیر گذار است، لمس مستقیم محصول میباشد. مقوله ی بسته بندی محصولات به قدری اهمیت یافته است که در سایت های اشتراک گذاری ویدئو مانند آپارات، یوتیوب و … تولید محتوایی مبنی بر اصطلاح “Unboxing” تولید میشود و مخاطبان بسیار زیادی دارند. از طرفی دیگر طراحی بسته بندی باید بگونه ای باشد که هفته ها یا ماه ها در قفسه خانه بماند و این مهم نیازمند طراحی هنرمندانه و البته کیفیت بالای مواد مورد استفاده در خلق پکیج محصول است. همچنین هر اطلاعاتی در مورد بسته بندی را میتوانید از مقاله بسته بندی چیست مطالعه نمایید. قبل از مشاهده تصاویر خلاقانه ترین بسته بندی ها چند نکته الهام بخش برای یک طراحی عالی را ذکر میکنیم:
 1. از خود محصول استفاده کنید!

تلفیق بسته بندی با خود محصول نشانگر توانایی عرضه شما و در عین حال قدرت بسته بندی شماست. برای الهام از این نوع بسته بندی میتوانید به تصویر شماره 3 (آدامس تریدنت)، شماره 8 (بالشتی عسلی) یا تصویر شماره 10 (نان پروتئینی) مراجعه کنید.
 1. استفاده از شعار یا تگ لاین جذاب

استفاده از تگ لاین ها در خاطر مخاطب میماند و تاثیر بسزایی در ناخودآگاه وی برای خرید مجدد محصول شما دارد. بعنوان مثال “پودر کیک رشد؛ به همین سادگی به همین خوشمزگی“. الهام بگیرید و خلاق باشید.
 1. نبوغ در سادگی است.بسته بندی

  1. داستانی واقعی یا فانتزی در مورد برند خود بگویید!بسته بندی

   1. مثل جعبه مربع یا مستطیل نباشید!بسته بندی

    6. از طبیعت الهام بگیرید.                                                                        بسته بندی

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *