تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

بسته بندی سازگار با محیط زیست

امروزه بسته بندی‌ خلاقانه و سازگار با محیط زیست ، طرفداران بسیاری دارد. حتی برخی باور دارند این نوع بسته بندی فانتزی می‌تواند مشتری‌های بسیاری را جذب نماید. امروزه استفاده از بسته بندی‌ های سازگار با محیط زیست جزیی از مسئولیت اجتماعی تمام صاحبان کسب وکار است و می‌بایست تمامی صنایع به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.

در این مطلب، نمونه‌هایی از بسته بندی‌ خلاقانه را به شما نشان خواهیم داد که طیف گسترده‌ای از محصولات را در بر می‌گیرد و همچنین علاوه بر سازگاری با محیط زیست طرح‌هایی جذاب و خلاقانه را شامل می‌شود که در عین زیبایی، آسیبی‌هم به محیط زیست‌مان وارد نخواهد کرد.

  1. Cuppow | درب آماده

Cuppow (کاپ پو) نام دربی آماده و پلاستیکی است که برای ظروفی مانند ماگ‌ها و یا حتی شیشه‌های مربا و به طور کلی هر ظرفی که در نداشته باشد، کاربرد دارد. شاید تصور شما بر این باشد که این درب می‌بایست حتما در ظروف پلاستیکی بسته‌بندی شود. اما این طور نیست و بسته‌بندی آن در ظرفی با جنس کارتن است.

  1. Teatul | تیتول

تیتول نام برندی است که به تولید سه نوع چای می‌پردازد. این برند برای بسته‌بندی چای‌ها از ظروف کارتنی و سازگار با محیط زیست استفاده می‌نماید. برای طراحی این ظروف از رنگ‌های طبیعی استفاده شده است. البته برندهای دیگری‌هم از چای‌ها هستند که از  بسته بندی‌ های خلاقانه و سازگار با محیط زیست بهره برده‌اند.

  1. Paper Bottle 360 | پیپر باتل ۳۶۰

شاید این طراحی، منحصر به فردترین در این لیست باشد. این برند به تولید آب معدنی می‌پردازد و برای بسته‌بندی آب‌های معدنی از بطری‌های کارتنی استفاده کرده است. در آینده معضل بطری‌های پلاستیکی را خواهیم داشت و این طراحی نمونه‌ای از  بسته بندی‌های خلاقانه و کاربردی است که می‌تواند این مشکل را در آینده برطرف نماید. برای بسته‌بندی آب‌های معدنی در این برند از مواد ۱۰۰ درصد قابل بازیافت استفاده شده است. از آن جهت که بطری‌های این برند قابل بازیافت هستند منجر به کاهش انرژی‌هم خواهند شد.

  1. SENNHEISER | سن هایزر

سن هایزر نام برندی است که یکی از محصولات آن هندزفری می‌باشد. این برند‌هم برای بسته‌بندی هندزفری‌ها از جعبه‌های کارتنی استفاده می‌کند. این نمونه‌هم کمتر مشاهده شده است. زیرا اکثر بسته‌بندی‌ هندزفری‌ها تشکیل شده از پلاستیک و البته کاغذ هستند. اما این برند تماما از بسته بندی‌های کارتنی برای هندزفری‌هایش استفاده کرده است که نمونه‌ای بارز از بسته بندی‌های خلاقانه به شمار می‌‌رود.

  1. student work | استیودنت ورک

اکثر ما اغلب برای بسته‌بندی شکلات‌ها بسته‌بندی‌های آلومینویومی و یا زر ورقی را مشاهده کرده‌ایم. اما در این مورد از نوعی جنس کارتنی و سازگار با محیط زیست استفاده شده است. این بسته‌بندی به گونه‌ای است که از کاغذهای آلمینیومی در ترکیب با کارتن‌های کاغذی استفاده کرده است. نمای رنگی کاغذ‌های آلومینیومی در کنار کارتن‌های بی‌رنگ زیبایی آن را چندین برابر کرده است.

  1. The Body Shop | بادی‌شاپ

بادی‌شاپ‌هم نوعی برند مربوط به لوازم آرایشی و بهداشتی است که از بسته‌بندی‌های کارتنی استفاده می‌کند. البته این برند از نوعی جنس خاص برای بسته‌بندی‌ استفاده می‌کند که تقریبا گران‌ترین نوع بسته‌بندی‌های کارتنی است.اگرچه در زمان حال توجه به سازگاری با محیط زیست کمتر دیده می‌شود. اما قطعا در آینده این موضوع جامعیت و همه‌گیری بیشتری خواهد داشت.

منبع : وب سایت سپیدار کارتن


نوشته های مرتبط