تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

بسته بندی مناسب عسل

ساماندهی تولید، بسته بندی و عرضه عسل در راستای احترام به حقوق مصرف کننده ضروری است.

بررسى این مسئله که محتواى یک بسته به راحتى مى تواند شناسایى شود در طراحى بسته بندى محصولات حائز اهمیت مى باشد. زیرا وقتى فرد وارد یک فروشگاه مى شود با سیل عظیمى از بسته ها با رنگ ها و اندازه هاى مختلف روبرو مى شود. گرافیک در بسته بندى مى تواند مهم ترین عامل در شناسایى محتواى یک بسته مى باشد که با کمک گرفتن از رنگ ها، فرم، بافت، گشتالت، سمبل ها و غیره مى توان به شناسایى سریع تر محتواى یک بسته کمک نمود. عسل محصولى است گرانبها که نیازمند ارائه بسته بندى در خور ارزش و کیفیت این محصول است.

دکتر خامسی پور سرپرست اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، از ضرورت ساماندهی تولید، بسته بندی و عرضه عسل در راستای احترام به حقوق مصرف کننده خبر داد.

دکتر خامسی پور در این خصوص گفت: متاسفانه متولی مشخصی جهت نظارت بر روند تولید و بسته بندی عسل مشخص نگردیده و با توجه به بلاتکلیفی این محصول بین سازمان غذا و دارو، سازمان دامپزشکی و سازمان استاندارد، نظارت صحیح و جامعی بر چرخه تولید،بسته بندی و توزیع این ماده غذایی با ارزش انجام نمی گیرد.

وی در خصوص مسئولیت هایی که هر سازمان دارد بیان داشت: در زمان عرضه عسل در داخل کشور، تاییدیه سازمان غذا و دارو و استاندارد کافی می باشد، ولی جهت صادرات عسل به خارج از کشور، گواهی سلامت دامپزشکی برای هر محموله مورد نیاز می باشد.

دکتر خامسی پور در ادامه با اشاره به تشکیل جلسات مستمر به محوریت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان در خصوص ساماندهی تولید، بسته بندی و عرضه عسل ، تصریح کرد: در جلسه اخیر که با حضور نماینده اتحادیه تعاونی زنبورداران استان و اداره کل دامپزشکی استان در محل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار گردید، درخصوص تدوین طرح ساماندهی و نشان دار کردن زنبورستان های استان و اجرای طرح رهیابی عسل از زنبورستان ها تا واحدهای بسته بندی و توزیع عسل، بحث و تبادل نظر گردید.

بسته بندی مناسب عسل

 

نوشته های مرتبط