تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

بسته بندی مواد غذایی از گذشته تا امروز

دنیای امروزی بسته بندی در احاطه محرک هایی از قبیل سبک زندگی، وفاداری، اصالت و انحصار طلبیست و نمی‌توان ادعا کرد که از بدو پیدایش بشر چنین محرک هایی وجود داشته اما می‌توان آنها را تا حدی غریزی دانست.

🔶 انسان مدرن امروزی می‌خواهد خود را با این محرک ها تطبیق دهد و هم رنگ جماعت شود. یک بسته بندی کاربردی همه این محرک ها را در کنار هم جمع می‌کند و به برندها فرصت می‌دهد تا از نگاه مصرف کنندگان جذاب و خواستنی به نظر آیند و در ذهن آنها ماندگار شوند. بسته بندی ها باید از یکسو زیبا و چشم نواز باشند و از سوی دیگر احساسات مشتریان را برانگیزد.

🔶 دیجیتالی شدن جدیدترین نوآوری بشر در صنعت بسته بندی است که محقق شدن اهداف فوق را میسر می‌کند. برندها می‌توانند به لطف بسته بندی های دیجیتالی شده، رنگ و لعاب بیشتری به بسته بندی های خود ببخشند و با تزریق عنصر مدرنیزه به این محصولات، ارتباطی صمیمانه تر با مشتریانشان داشته باشند. در دنیای دیجیتالی محدودیت هیچ معنا و مفهومی‌ ندارد و برندها می‌توانند محتوایی ارزشمند به مصرف کنندگان پیشکش کنند. می‌توانند با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی یا فصل های مختلف پیشنهادهای تشویقی وسوسه انگیزی را در بسته بندی خود بگنجانند و فروش خود را افزایش دهند.

با توجه به آن که تجارت های آنلاین روز به روز در حال گسترش هستند، این پرسش در ذهن مطرح می‌شود که هنوز هم به بسته بندی های قابل ستایش و زیبا نیاز هست یا نه؟

بدون تردید پاسخ مثبت است. ما همچنان به بسته های خلاقانه و در خور توجه نیاز داریم. خلاقیت و طراحی بی نظیر عناصری هستند که به برندها کمک می‌کنند تا مصرف کنندگان را سر ذوق آورند، شرکت ها باید این عناصر را با بسته بندی هایشان عجین کنند تا این بسته بندی ها دریچه ای باشد برای دنیای دیجیتالی آنها.

🔶🔶🔶 برندها می‌توانند از بسته بندی به عنوان ابزاری برای معرفی وبسایت، کانال های اجتماعی و محتواهایی از این قبیل بهره بگیرند و با یک تیر دو نشان بزنند؛

  • حجم فروش خود را افزایش دهند.
  • یک تجربه بی نظیر و هارمونیک در ذهن مشتریان خود به یادگار بگذارند.

🔶 زمانی که پای صحبت بسته بندی موادغذایی به میان است، برندهای عظیم و چند شعبه ای باید توجه ویژه ای به مضامین درج شده بر روی بسته بندی مبذول کنند تا این مضامین قانونی، آگاه کننده، مفید و مطابق با تصویر ذهنی مشتریان از برند باشد. این مضامین باید در تمامی‌ کانال های دسترسی یک برند به مصرف کنندگان یکسان باشد، به علاوه می‌بایست تمهیداتی اندیشید تا مشتریان در هر لحظه و هر مکان بتوانند راحت و بی دغدغه به این مضامین دسترسی یابند. به عنوان مثال اگر مضامین قانونی روی بسته بندی تغییر یافت، باید این تغییرات هم زمان در تمامی‌ کانال های برند منعکس گردد.

🔶 تأثیرات دیجیتالی شدن سبب می‌گردد آینده صنعت بسته بندی جالب تر و مهیج تر از حد تصور باشد. واقعیت افزوده (Augmented Reality) جدیدترین شکل ابتکار و خلاقیت است که به برندها اجازه می‌دهد به شیوه ای مثبت، آموزنده و انعطاف پذیر با مصرف کنندگان ارتباط و تعامل برقرار کنند. طراحی شایسته و قابل تقدیر بسته بندی حجم خرید از فروشگاه های واقعی را افزایش داده و مشتریان را در دنیای دیجیتالی به برقراری ارتباط تشویق می‌کند.

بسته بندی پستی و بلندی های بسیاری را پشت سر گذارده؛ از برگ هایی که زمانی بهترین محافظ مواد غذایی بود به قفسه فروشگاه های مدرن و دیجیتالی راه یافته که تنها با یک کلیک می‌تواند کالای بسته بندی شده را درب منزل خود تحویل بگیرید.

بسته بندی مواد غذایی از گذشته تا امروز

بسته بندی مواد غذایی از گذشته تا امروز

بسته بندی مواد غذایی از گذشته تا امروز

بسته بندی مواد غذایی از گذشته تا امروز

نوشته های مرتبط