تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

بسته بندی های پلاستیکی

حسین عبدالعزیزی کارشناس بهداشت مواد غذایی با بیان اینکه آلودگی ناشی از بسته بندی مواد غذایی جدی گرفته شود، گفت: پلاستیک ها ممکن است در اثر اکسیداسیون در هوا خراب شوند، به ویژه وقتی که به صورت لایه های نازک با سطح گسترده در برابر هوا قرار گیرند.

کارشناس بهداشت مواد غذایی در پاسخ به این سوال که آیا پلاستیک مصرفی در حفظ و نگهداری مواد غذایی می تواند باعث ایجاد مسمومیت شود گفت: پلاستیک ها ممکن است در اثر اکسیداسیون در هوا خراب شوند، به ویژه وقتی که به صورت لایه های نازک با سطح گسترده در برابر هوا قرار گیرند. پلاستیک ها به عنوان بسته بندی مواد غذایی با افزایش روز افزون استفاده می شوند و این هنگامی است که خود پلی مرها غیر سمی هستند اما ترکیباتی که ممکن است برای بهبود ارزششان به آنها اضافه شده باشند به همان اندازه بی ضرر نباشند.

پیشنهاد می کنیم مطلب ” بسته بندی غذایی در جهان ” را نیز مطالعه نمائید

کارشناس بهداشت مواد غذایی بیان کرد: برای کاهش اکسیداسیون از آنتی اکسیدان ها استفاده می شود و متاسفانه آنتی اکسیدان ها که برای این منظور به کار می روند برای استفاده در مواد غذایی مناسب نیستند.

حسین عبدالعزیزی گفت: برای این مهم بهتر است از پایدارکننده ها که ممکن است نمک های آلی قلع یا نمک های کلسیم اسید چرب باشند می توان در برخی مواد پلاستیکی استفاده کرد.

وی افزود: زمانی که از پلاستیک ها برای بسته بندی غذا استفاده شود ورود هر یک از این مواد به غذا امکان پذیر است و مقادیر کمی از آنها ممکن است در غذا موجود باشد اما حتی این مقادیر کم اگر برای مدتی مصرف شوند می توانند مسموم کننده باشد.

عبدالعزیزی در پایان گفت: به طور کلی بسته بندی مواد غذایی به طور گسترده انجام می شود و همان طوری که اغلب اتفاق می افتد اگر کاغذ یا چوب به منظور افزایش مقاومتشان در حالت مرطوب مورد معامله قرار گیرند حتی چنین مواردی می توانند یک منبع آلودگی محسوب شوند.

بسته بندی های پلاستیکی

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *