تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

تاثیر رنگ در تبلیغات

قرمز، نارنجی، زرد و انواع ترکیبات این رنگ‌ها، رنگ گرم محسوب می‌شوند. این رنگ‌ها انرژی‌بخش، شادی‌آور، اشتیاق‌آور و مثبت هستند.در این نوشتار نگاه عمیق‌تری به هرکدام از رنگ‌ها و معانیشان در کشور آمریکا می‌اندازیم تا بهتر تصمیم بگیرید که چه‌کار باید بکنید. خیلی از تفاسیری که در مورد هر رنگ شده است، در کشور ایران هم صدق می‌کند:

تاثیر رنگ در تبلیغات : رنگ قرمز

عموما با دیدن رنگ قرمز یاد احساس اعتمادبه‌نفس، راحتی، شوق، عشق، هیجان جنسی و گرما میفتیم. احساسات منفی که از رنگ قرمز می‌گیریم، می‌تواند احساس خشم، احساس خطر، آتش‌سوزی، خشونت و جنگ باشد. گاهی هم همین احساسات منفی می‌تواند باعث فروش محصولاتی مثل حشره‌کش یا محافظ دهان و دندان شود. رنگ قرمز می‌تواند اثرات فیزیکی روی بدن بگذارد. مثلا فشار خون را بالا ببرد و تنفس و متابولیسم بدن را افزایش ‌دهد. ترکیب رنگ قرمز همراه با سفید و مشکی، یا ترکیب با آبی سیر و طوسی از ترکیبات موفق این رنگ به‌حساب می‌آید. به‌عنوان نمونه می‌توان از پرچم آمریکا نام برد.

پیشنهاد می کنیم مطلب ” بسته بندی و تبلیغات ” را نیز مطالعه نمائید

تاثیر رنگ در تبلیغات : رنگ نارنجی

معانی مثبتی که مرتبط با رنگ نارنجی است شامل مقرون‌به‌صرفه‌بودن، زیبایی، ارگانیک‌بودن، انرژی، شادی، اشتیاق، رفاقت، سلامتی، سرزندگی، شوخ‌طبعی، بازیگوشی، تغییر فصل و گرمی است.

رنگ نارنجی در آمریکا رنگ پرطرفداری به‌حساب می‌آید. به همین دلیل احساسات منفی خاصی از دیدن آن به مردم آمریکا دست نمی‌دهد. شاید برخی افراد یاد زندان بیفتند، اما این تداعی آنقدر قوی نیست که بتواند روی برند آمریکایی‌ها اثری بگذارد. اثر فیزیکی که برای رنگ نارنجی به اثبات رسیده است، تحریک اشتها است. به‌همین دلیل در مواد غذایی به‌وفور از این رنگ استفاده می‌شود. همچنین رنگ نارنجی در سایت‌های تخفیفاتی (مثل آمازون) نیز خیلی کاربرد دارد، تا به کاربران حس مقرون‌به‌صرفه‌بودن را منتقل کند.

تاثیر رنگ در تبلیغات : رنگ زرد

رنگ زرد معانی جلب توجه، شادی، انرژی‌بخشی، امید، بازیگوشی و گرمی را به مخاطبان منتقل می‌کند. در تصویر بالا، رنگ زرد به‌طور هوشمندانه برای انتقال احساس انرژی‌بخشی و هیجان این برند نوشیدنی انرژی‌زا استفاده شده است.

احساسات منفی که با دیدن رنگ زرد ممکن است به ما دست ‌دهد شامل خشم، احساس خطر، بزدلی، احتیاط، حیله‌گری و ناامیدی است. دقیقا مثل رنگ قرمز، گاهی منفی‌بودن احساساتی که با دیدن رنگ زرد ایجاد می‌شود، می‌تواند به‌نفع یک تبلیغ کار کند.

تحقیقات نشان می‌دهد که رنگ زرد در کوتاه‌مدت می‌تواند حال‌وهوای شما را عوض کند. از رنگ زرد روشن در کسب‌و‌کارهایی که مربوط به کودکان است، استفاده می‌شود. همچنین استفاده از این رنگ برای محصولات غذایی یا خدمات تفریحی امتحان خود را پس داده است. از رنگ زرد تیره یا طلایی هم اصولا در کالاهایی استفاده می‌شود که می‌خواهند حس با اصل‌ونسب‌بودن یا کالایی دائمی با عمر طولانی‌مدت را القا کنند.

تاثیر رنگ در تبلیغات

 

نوشته های مرتبط