تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

تاثیر قیمت دلار بر بازار کاغذ

رییس اتحادیه کاغذ و مقوا با اشاره به برخی گران‌فروشی‌ها و قیمت‌گذاری‌ها در بازار کاغذ گفت: اتحادیه با کسانی که گران‌فروشی می‌کنند یعنی کاغذ خریداری شده با ارز دولتی را به قیمت آزاد می‌فروشند یا کاغذ نمی‌فروشند، برخورد قانونی خواهد کرد.

حسین میرباقری؛ رییس اتحادیه کاغذ و مقوا با بیان اینکه نوسانات نرخ دلار آزاد هیچ تاثیری بر قیمت کاغذی که با دلار دولتی خریداری شده، نداشته است، عنوان کرد: بحث گرانی‌های نرخ ارز و تاثیر مستقیم آن بر قیمت کاغذ در بازار ایران جوی است که عده‌ای افراد داخلی ایجاد کرده‌اند زیرا اغلب آن‌ها به دنبال سودجویی و منفعت خود هستند.

میرباقری افزود: باید جلوی این کار گرفته شود، زیرا بسیاری از افراد دلار ۴۲۰۰ تومانی دریافت و جنس به کشور وارد کرده‌اند و به دنبال نوسان نرخ دلار، آن کالا هر روز افزایش قیمت بی‌رویه دارد.

وی با اشاره به اقدامات اتحادیه کاغذ و مقوا در این زمینه گفت: ما پیش از این هشدار داده‌ایم و خواسته‌ایم که فروشندگان این موضوع را رعایت کنند، همچنین خریداران اگر هنگام معامله با فروشندگانی روبرو می‌شوند که از فروش کالا امتناع می‌کنند یا گران‌فروشی می‌کنند حتما به اتحادیه اطلاع بدهند و ما با این افراد برخورد قانونی انجام می‌دهیم و موضوع را پیگیری می‌کنیم.

او ادامه داد: مرجع قانونی الان اتحادیه کاغذ و مقوا است، همچنین قیمت‌ جهانی کالا و قیمت ارز کاملا مشخص است و در این میان با افرادی که به دنبال سودجویی بیشتر و ایجاد اخلال در بازار هستند برخورد جدی خواهیم داشت.

میرباقری با بیان اینکه کسی که کاغذ با دلار دولتی به کشور وارد کرده، حق فروش آن را به قیمت آزاد ندارد، عنوان کرد: فروشندگان کاغذ حتما باید سود عادلانه خود را از کالاهایی که با نرخ آزاد یا دولتی وارد کشور کرده‌اند بگیرند و کالا را توزیع کنند.

به گفته میرباقری، اما برخی فروشندگان جنس را احتکار می‌کنند و نمی‌فروشند در حالی که با دلار دولتی کاغذ به کشور وارد کرده‌اند اما در مقایسه با نرخ دلار آزاد، قیمت‌گذاری می‌کنند و این موضوع نشان می‌دهد که عده‌ای در حال ایجاد جوی هستند که اتفاق خاص بیفتد و سودجویی کنند.

او تاکید کرد: اتحادیه کاغذ و مقوا با تمام قوا از فعالیت افراد سودجو جلوگیری می‌کند و براساس گزارشاتی که می‌رسد با این افراد برخورد خواهد داشت، زیرا معتقدیم که باید جلوی این کارها گرفته شود و آرامش به بازار برگردد و فردی که نیاز به خرید دارد بتواند به راحتی جنس خود را از بازار خریداری کند.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *