تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

تولید کاغذ از کربنات کلسیم

با حضور مدیران ارشد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و مسئولان استانی و شهرستان، موانع اجرایی طرح تولید کاغذ از کربنات کلسیم در شهرک صنعتی خرامه بررسی شد.

در این بازدید معاون نوسازی و بهره‌ برداری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با بیان اینکه این سازمان در حال حاضر ۳۲ طرح صنعتی را در سراسر کشور در مرحله اجرا دارد گفت : یکی از مهم‌ ترین این طرح‌ ها طرح تولید کاغذ از کربنات کلسیم است که به‌صورت صد در صد دولتی اجرایی خواهد شد.
محمد نوری امیری با بیان اینکه منابع مالی این طرح تامین شده و مشکل کمبود منابع نداریم گفت : ۱۲٫۵ میلیون دلار منابع ارزی و ۳۷ میلیارد تومان نیز منابع ریالی برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است.

وی بر تقویت شرکت گسترش کاغذ سبز خرامه به‌ منظور تسهیل در اجرای عملیات این طرح تاکید کرد و گفت : امیدواریم این طرح تا پایان ۹۹ به بهره‌ برداری برسد.
معاون نوسازی و بهره‌ برداری سازمان گسترش نوسازی و صنایع ایران در ادامه با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد از تجهیزات این طرح باید از خارج از کشور تامین شود گفت امیدواریم با رفع مشکل انتقال ارز در بانک‌ های خارجی که ناشی از تحریم‌ های ظالمانه آمریکاست بتوانیم این طرح را هرچه سریع‌ تر تأمین و تجهیزات را وارد کنیم.
نوری امیری در ادامه با قدردانی از تلاش‌ های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌ های صنعتی ایران و شرکت شهرک‌ های صنعتی فارس برای تامین زمین موردنیاز در شهرک صنعتی خرامه جهت ساخت این کارخانه گفت : همکاری مناسبی این زمینه انجام و مشوق‌ های مناسبی نیز از سوی شرکت شهرک‌ های صنعتی فارس به طرح اختصاص یافت.
عضو هیئت عامل سازمان گسترش نوسازی و صنایع ایران (ایدرو) نیز در این مراسم با عذرخواهی از تاخیر انجام شده در اجرای این طرح گفت : برای جبران این تاخیر، برنامه‌ ریزی عملیاتی طرح را به‌گونه‌ ای تنظیم کرده‌ ایم که این مجموعه در دهه فجر سال ۹۹ به بهره‌ برداری برسد.

سعید فائقی با اشاره به اهمیت اجرای این طرح به‌ عنوان یک طرح مهم و ارزشمند زیست‌ محیطی گفت : تولید محصول با ارزش کاغذ از ماده معدنی کربنات کلسیم که باعث حفظ جنگل‌ ها و جلوگیری از قطع درختان می‌ شود بسیار مهم و حائز اهمیت است.
رئیس هیئت‌ مدیره کارخانه گسترش کاغذ سبز خرامه نیز با بیان اینکه این طرح در اسفند سال گذشته توسط وزیر صنعت معدن و تجارت کلنگ زنی شد و عملیات اجرای آن به علت برخی موانع تاکنون آغاز نشده است گفت : با انجام ثبت شرکت دولتی گسترش کاغذ سبز خرامه، مراحل اجرای طرح شتاب گرفته و مرحله نخست فراخوان مناقصه آن نیز برگزار و در مرحله دوم نیز به‌ زودی تا پایان مردادماه برگزار و پیمانکار صلاحیت‌ دار انتخاب خواهد شد.

هوشنگ موحدی افزود : با تصمیم اتخاذ شده در سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ۱۰۰ درصد سهام این طرح دولتی شده و این طرح با اعتبارات سازمان گسترش نوسازی و صنایع ایران انجام خواهد شد.
وی افزود در زمینه فناوری و ماشین‌ آلات این طرح نیز با شرکت‌ های مطرح دارای فن‌آوری خارجی مذاکرات لازم انجام شده و امیدواریم با تامین ماشین‌ آلات و تهیه نقشه نهایی، اجرای این طرح در ماه‌ های آینده آغاز شود.
موحدی اضافه کرد : ۸۰ درصد از مواد اولیه این طرح را ماده معدنی کربنات کلسیم تشکیل می‌ دهد.
نماینده مردم شهرستان‌ های خرامه کوار و سروستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز خواستار تسریع در اجرای این طرح شد و گفت : با اجرای این طرح برای ۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

داریوش اسماعیلی بر همکاری دستگاه‌ های اجرایی و نیز اهتمام سازمان گسترش نوسازی و صنایع ایران ه منظور تسریع در عملیات اجرای این طرح تاکید کرد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس نیز گفت : برای اجرای این طرح چهار هکتار از اراضی شهرک صنعتی خرامه اختصاص یافته و قرارداد آن نیز منعقد شده است.
احد فتوحی افزود : شرکت شهرک‌ های صنعتی فارس به‌ منظور تسریع در اجرای این طرح و با هدف تامین زیرساخت‌ ها، اراضی زون خدماتی را که دارای امکانات زیر بنایی بود با اصلاح و تغییر کاربری تبدیل به اراضی صنعتی نمود تا اجرای طرح با مشکل زیر ساختی مواجه نباشد.
وی همچنین از اختصاص مشوق‌ های ویژه نظیر کاهش سهم نقدی و افزایش سهم بازپرداخت اقساطی حق انتفاع اراضی واگذاری به این شرکت در راستای کمک به رونق تولید واشتغال خبر داد و گفت: با اجرای این طرح و بهره‌ برداری از آن ظرفیت تولید ۲۰ هزار تن کاغذ فراهم می‌ شود.

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *