تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

تولید کاغذ در سال جاری

علیرضا آهی مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران با اشاره به برنامه این کارخانه برای تولید کاغذ در سال جاری گفت:‌ برنامه این شرکت برای سال جاری تولید ۲۵ هزار تن کاغذ چاپ و تحریر برای آموزش و پرورش و همچنین تولید ۱۰ هزار تن کاغذ روزنامه است که در صورت تامین منابع مالی و تخصص ارز لازم در برنامه تولید قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است تاکنون ۱۳ هزار تن انواع کاغذ صنعتی و چاپی تولید شده که ۳۲۰۰ تن آن کاغذ تحریر و روزنامه بوده است.

آهی ادامه داد:‌ این شرکت به عنوان یکی از ارکان اصلی صنعت کاغذسازی در کشور در حال حاضر ۱۰ درصد از تولید انواع کاغذ را در اختیار دارد که باتوجه به مصرف کاغذ تحریر در کشور به میزان ۳۵۰ هزار تن در سال سهم این شرکت ۸۰ هزار تن شامل انواع کاغذ تحریر و روزنامه است. چوب و کاغذ مازندران تنها کارخانه‌ای که از خمیر بکر در تولید کاغذ استفاده می‌کند که با توجه به برگشت‌پذیری کاغذ جهت تولیدات کاغذ صنعتی این امر از اهمیت بالایی برخورد است.

وی با اشاره به واردات کاغذ و تأثیر منفی که بر تولید داخل می‌گذارد‌، گفت:‌ اگر واردات کاغذ از مسیر قانونی و به دور از تخلفات و براساس نیاز واقعی کشور انجام شود‌، آنچنان تاثیر منفی بر عملکرد شرکت نخواهد داشت، اما در صورتی که در شرایط غیرقانونی و تخلف مصرف کنندگان در ثبت سفارش، انواع کاغذ با ارز دولتی انجام شود قطعا با توجه به شرایط موجود امکان رقابت با کاغذهای وارداتی فراهم نخواهد شد.

مدیرعامل کارخانه چوب و کاغذ مازندران در پاسخ به اینکه در صورت کم شدن واردات چه میزان به تولیدات افزوده می‌شود‌، گفت:‌ کمبود نقدینگی یکی از اصلی‌ترین مشکلات این شرکت در حال حاضر است‌،در صورت حمایت و کم شدن واردات محصولات قابل تولید در این شرکت و ارتقای ماشین‌آلات موجود،‌ ظرفیت برای تولید ۱۸۰ هزار تن کاغذ فراهم می‌شود.

وی تصریح کرد:‌ این شرکت توان تولید ۱۰ درصد از نیاز کشور را داراست که در صورت فراهم شدن شرایط موجود از جمله آماده شدن زیرساختهای موجود، تامین نقدینگی، تامین مواد اولیه، حمایتهای لازم برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای امکان افزایش این میزان فراهم خواهد شد.

او ادامه داد:‌ با توجه به تغییرات قیمت ارز از سال گذشته تاکنون آمارهای رسمی گمرک حکایت از رشد چشمگیر صادرات کاغذ از کشور داشته است،‌ این کارخانه نیز به صورت مستقیم و غیرمستقیم از سال گذشته تاکنون ۴۰ هزار تن صادرات داشته است این امر نشان از بالا رفتن دانش کاغذسازی در کشو ایجاد اشتغال پایدار ایجاد ارزش افزوده به محصولات توان رقابتی و… است.

تولید کاغذ در سال جاری

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *