تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

ثبت مواد ذخیره شده در انبار چاپ

از جابه جایی مواد و موجودی آنها سوابق ثبت شده داشته باشید. باید شناسایی، مکان یابی و حمل و نقل مواد به سادگی صورت پذیرند.

مواد، هزینه عمده مربوط به صنعت چاپ را در بر می گیرند و دلایل متعددی برای حفظ و ثبت سوابق تمام مواد سفارش داده شده و دریافت شده وجود دارد:

  • تعیین تفاوت بین تخمین مواد و مقدار واقعی مصرف آن،
  • تعیین ارزش دقیق مواد، هم موادی که برایی استفاده در آینده در نظر گرفته می شوند و هم موادی که مستقیما به یک مشتری اختصاص می یابند،
  • تعیین ضایعات یا هر نوع استفاده نابجا از مواد.

به هر حال سیستم های اطلاعات مدیریت رایانه ای نه تنها زمان عملیات را کاهش می دهند بلکه می توانند وضعیت کلی را نیز تجزیه و تحلیل کنند.

یکی از مزایای انبار در کنار قسمت تولید کاهش هزینه های جابه جایی است. به هر حال فضای موجود انبار وقتی اهمیت بیشتری پیدا می کند که از ورود مواد به قسمت تولید به منظور اشغال نامناسب فضای تولید ممانعت به عمل آید. وقتی مواد مستقیما در قسمت تولید ذخیره شوند احتمال افزایش ضایعات و اشتباه در استفاده از آنها افزایش می یابد. حتی اگر در مرحله نخست به نظر برسد که هیچ راه حل دیگری وجود ندارد باید تلاش کرده و بای ایجاد محل مخصوص انبار جداگانه به سازماندهی مجدد اقدام نمود.

استفاده از انبار در سطح زمین نسبت به انبارهای طبقاتی یا استفاده از طبقه بندی در انبار، اجازه تحمل وزن بیشتر را داده و نگرانی اضافه وزن را از بین می برد.

تمام مواد مورد استفاده در چاپ باید از درجه حرارت و رطوبت زیاد محافظت شوند. نیاز به این محافظت برای فیلم های عکاسی، کاغذ و مقوا و مرکب اهمیت ویژه دارد. تغییرات زیاد مطمئنا به کاهش عمر نگهداری منجر می شود. کاغذ و مقوا را باید بر روی پالت و با فاصله از کف انبار نگهداری کرد.فیلم، زینک و غیره را بهتر است در قفسه های متعدد نگهداری کنیم. چنانچه قرار باشد زمان بین انبار کردن مواد و استفاده از آنها به حداقل برسد باید فاصله کافی بین پالت ها و قفسه در نظر گرفته شود.

منبع : کتاب مدیریت چاپ
نویسنده : درک پورتر

ثبت مواد ذخیره شده در انبار چاپ

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *