تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

بسته بندی دارویی کودکان

بسته بندی دارویی کودکان

بسته بندی دارویی کودکان

جعبه دارویی کودکان   تهیه و تولید جعبه دارویی کودکان ازآنجاکه با سلامت کودکان در ارتباط است دارای اهمیت بسیار زیادی می‌باشد. بسته بندی با اهداف مختلفی ازجمله نگهداری محصول و محافظت از آن و اهداف تبلیغاتی طراحی و تولید می‌شود. یکی از روش‌های بسته بندی محصولات استفاده از جعبه مقوایی و کارتنی است. یکی از صنایع مهمی که از جعبه‌ها برای بسته بندی محصولات مختلف خود استفاده می‌کند صنایع دارویی, پزشکی و آرایشی و بهداشتی است. در این میان یکی از مهم‌ترین اهداف استفاده از جعبه‌های دارویی محافظت از این محصولات مهم می‌باشد. همان‌طور که می‌دانیم نگهداری درست و اصولی از داروها اهمیت زیادی دارد بنابراین لازم است که پس از تولید در بسته‌بندی‌های مناسبی قرار گیرند تا در مدت‌زمانی که حمل , انبار و نگهداری می‌شوند ویژگی‌های اصلی خود را حفظ کرده و با کیفیت اولیه در دسترس بیماران و مشتریان قرار گیرند. ازآنجاکه هر نوع خطا در صنایع دارویی روی سلامت و حتی جان بیماران اثرگذار است بنابراین در تولید جعبه‌های دارو نباید کمترین خطایی صورت گیرد.

المان‌هایی که در تولید جعبه‌های دارویی باید رعایت شود

جنس جعبه دارویی

جعبه‌ها را از متریال های مختلفی تهیه می‌کنند که شامل موارد زیر می‌باشد:

مقوای یک رو یا پشت طوسی

مقوای یک رو یا مقوای پشت طوسی تنها دارای یک رو با قابلیت چاپ می‌باشد و برای بسته بندی داروهایی که خود دارای یک پوشش محافظت‌کننده دیگر می‌باشند به کار می‌رود. کاربرد این مقوا برای تولید جعبه دارویی که پوشش دیگری ندارد ازنظر بهداشتی مورد تائید نیست. همچنین زمانی که داخل جعبه‌ها مشخص نباشد می‌توان این مقوا را به کار برد تا ظاهر نازیبایی به بسته بندی نبخشد. برای بسته بندی شیشه دارو , بسته قرص روکش‌دار , قوطی‌های کرم و پماد و .. می‌توان از این نوع جعبه‌ها استفاده نمود.

مقوای دو رو یا ایندربرد

از مقوای ایندربرد می‌توان برای تهیه جعبه دارو استفاده نمود. ازآنجاکه دو طرف این مقوا سفید است می‌توان از دو روی آن استفاده کرد. ازنظر زیبایی و بهداشتی بودن این مقوا نسبت به پشت طوسی مناسب‌تر است. این دو نوع مقوا برای بسته بندی محصولاتی که حساسیت و شکنندگی بالایی ندارند مورد کاربرد است.
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *