تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

سفارش جعبه مقوایی

جعبه مقوایی

  جعبه مقوا جعبه ممکن است از مواد با دوام مانند چوب یا فلز و مواد غیر با دوام مانند مقوا ساخته شده باشد. مقوا و کارتن سلولزی معمول ترین مواد خام جهت ساخت کارتن و جعبه است. در طراحی و سفارش جعبه مقوایی و کارتن تجربه مهارت ایده پردازی و رنگ مناسب تاثیر زیادی بر محصول بسته بندی شده نهایی دارد که همچنین لازم است استحکام و دوام نیز داشته باشد. جعبه مقوایی برخلاف کارتن دارای لایه های متعدد نیست و یک لایه بیشتر ندارد. اما جنس ورق ها با یکدیگر متفاوت اند. ورق های مقوایی شامل چهار نوع: مقوا پشت طوسی، گلاسه و ایندربرد میباشد که هر یک از اینها برای محصولات خاص مورد استفاده قرار گرفته و دارای گرماژ های متفاوتی هستند.

مقوای پشت طوسی:

که همانطور که از نامش پیداست پشت آن طوسی است و به علت بازیافتی بودن لایه زیرین از نظر بهداشتی قابل قبول نیست ولی به دلیل براق بودن رویه آن و قابلیت بالا چاپ بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.

مقوای ایندربرد:

مقوای سخت با سطحی سفید و براق است و روکش و کیفیت بالاتری دارد  و مورد تایید بهداشت است در واقع پشت و روی مقوا هم رنگ است و بیشتر در بسته بندی فست فودی و قطعات صنعتی  و آرایش و دارویی مورد استفاده قرار میگرد. مانند: جعبه دارویی، جعبه شیرینی و بعضی جعبه های مواد غذایی.

مقوای گلاسه:

استحکام کمی دارد  و به دلیل نرمی، کمتر از آن استفاده میشود ولی ویژگی های دیگرش مانند ایندربرد است.

انواع جعبه مقوایی صنعت بسته بندی از نظر نام گذاری:

۱.   جعبه مقوایی ۲.   جعبه لمینتی ۳.   جعبه پیتزا (برگر، سیب زمینی) ۴.   جعبه شکلاتی ۵.  جعبه هارد باکس (سخت یا طلقی) ۶.   جعبه فانتزی و شکیل ۷.   جعبه کارتن کنگره دار ۸.   جعبه صنعتی ۹.   جعبه بهداشتی (آرایشی یا دارو)
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *