تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

خشک کن اشعه مادون قرمز

خشک کن اشعه مادون قرمز و هوای گرم

مرکبی که چاپ بر می گزیند، بر اساس خصوصیات خشک شدن آن با توجه به کیفیت کاغذ، موارد فنی مورد نیاز و کیفیت چاپ دلخواه است. سیستم های خشک کن مختلفی وجود دارد که شمار زیادی از مرکب ها را به نحو مطلوب خشک می کنند، از جمله :

  • خشک کن های اشعه مادون قرمز که جذب اکسیداسیون مرکب را سرعت می دهد.
  • خشک کن های هوای گرم با دمنده های هوای محیطی که حجم بالایی از هوا را به گردش در می آورد، در نتیجه آب (محلول رطوبت) موجود در مرکب و کاغذ به سرعت بخار می شود. خشک کن های هوای گرم به ویژه در خشک کن کردن ورنی های پایه آب نیز موثرند.

به کارگیری دمنده های اضافی هوای گرم و سرد برای خشک کردن ملایم کاغذ مناسب است. عملیات ملایم خشک کردن از موج برداشتن و جمع شدن (کشش آمدن) کاغذ جلوگیری می کند.

امروزه افست های ورقی چند رنگ دارای تحویل طویل به فضای لازم برای تعبیه سیستم های خشک کن مجهزند. نمونه ای از سیستم خشک کن با ویژگی های ترکیبی، اشعه مادون قرمز و دمنده هوای گرم در شکل زیر دیده می شود.

در سیستم هدایت ورق، به واسطه سینی تعبیه شده با روزنه های کنترل هوا، ثابت (بدون شلاق زدن ورق) می ماند. ورق در این حالت، فاصله مناسب و ثابتی را از رادیاتورها حفظ می کند. سیستم هدایت ورق به خصوص در مورد ورق های دو رو چاپ بسیار کارآمد است؛ زیرا از خدشه پذیری ورق جلوگیری می کند.

منبع : کتاب ماشین آلات صنایع چاپ
ترجمه : داوود لطفی

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *