تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

راه اندازی تولید کاغذ بهداشتی

ابوالفضل روحانی روغنی گلپایگانی با اشاره به اینکه کاغذ بسته بندی ایران به کشورهای اروپایی، چین و کره، آسیای شرقی و آفریقا صادر می شود افزود: سال گذشته ۱۰۰ هزار تن کاغذ بسته بندی صادر شد و در سه ماه امسال نیز تاکنون حدود ۳۰ هزار تن صادرات داشته ایم.

او گفت: پیش بینی می شود تا پایان امسال ۲۰۰ هزار تن کاغذ­ بسته بندی به بازار جهانی صادر شود.

رئیس سندیکای ­کاغذ و مقوای کشور افزود: کاغذ بسته بندی با کیفیت بالای و قیمت تمام شده قابل رقابت با بازارهای جهانی تولید می شود.

روغنی گلپایگانی گفت: دربخش کاغذهای بهداشتی شرایط تولید بسیار مناسب است و مازاد برنیاز تولید می شود و می توانیم برای بازارهای صادراتی اقدام کنیم.

او از راه اندازی واحد جدید تولید کاغذهای بهداشتی « تی­ شو» با ظرفیت ۶۰ هزار تن خبرداد و افزود: سرانه مصرف این گروه از کاغذها در کشور ۲۲ کیلو و در جهان ۵۵ کیلو است بنابراین باید فرهنگ مصرف مناسب برای این نوع از کاغذها در داخل ایجاد­ شود.

رئیس سندیکای کاغذ و مقوای کشور درباره شرایط تولید کاغذ تحریر و کاغذ رونامه گفت:­ شرایط کشوردر­ زمینه تولید این دو گروه کاغذ اصلاً مناسب نیست وچون از تولیدات داخلی حمایت­ نشد میدان به واردات داده شده است.

روغنی گلپایگانی افزود: ۳۸۰ هزار تن کاغذ تحریر درکشور مصرف می شود که ۲۳۰ هزارتن با واردات تامین می شود.

او میزان نیاز کشور به کاغذ روزنامه را ۱۲۰ هزار تن اعلام کرد و­ گفت:­ به علت تامین منابع ارزی ارزان قیمت و فرهنگ مصرف­ کاغذ در بخش نشریات تولیدات داخل از اقبال چندانی برخوردار نبود و از آنجا که یارانه خوبی به کاغذ روزنامه اختصاصی می یابد بنابراین واردات به صرف است.

رئیس سندیکای کاغذ و مقوای کشور تصریح کرد: صنایع داخلی ظرفیت و زیر­ ساختهای مناسب را برای تولید کاغذ روزنامه دارد اما به علت نبود حمایت از آنها، برای­ تولید این نوع کاغذ سرمایه گذاری نمی شود.

وی افزود: نیاز واقعی نشریات کشور به کاغذ روزنامه کمتر از ۷۰ تن است و ۱۲۰ هزار تن عدد واقعی نیست، وزارت ارشاد باید روش نظارتی و مدیریتی دقیقی در این زمینه اتخاذ کند تا به اعداد واقعی برسیم و برای تولید در داخل­ کشور برنامه­ ریزی کنیم.

راه اندازی تولید کاغذ بهداشتی

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *