تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

سهمیه کاغذ مطبوعات

سهمیه کاغذ مطبوعات که معادل پنج هزار تن کاغذ است، توزیع شد.

محمدرضا دربندی در گفت‌ و گو با خبرگزاری صدا و سیما افزود : با توزیع این کاغذ‌ها آرامشی در میان اهالی مطبوعات به وجود آمده است و قیمت کاغذ در بازار آزاد و با ارز نیمایی (با احتساب کیلویی ۵۱۵۰ تومان) به هم نزدیک شد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا عده‌ ای از نحوه توزیع کاغذ در مطبوعات گله دارند گفت : ما با انتشار جدول توزیع کاغذ مطبوعات در سامانه معاونت مطبوعاتی، از اعداد و ارقام خود دفاع می‌ کنیم و اگر کسی شکایتی در این زمینه دارد می‌ تواند از طریق مکاتبه، موضوع را مطرح کند.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌ های داخلی افزود : ما به شکایت‌ ها رسیدگی می‌ کنیم و اگر دیدیم اشتباه کرده ایم، این موضوع برگشت پذیر است و آن را اصلاح می‌ کنیم.

دربندی درباره شکایت‌ های رسیده گفت : ۹۹ درصد افرادی که درخصوص توزیع کاغذ به نشریات رقیب خود شکایت داشتند، اشتباه می‌ کردند، چون قطع و اندازه و صفحات روزنامه‌ ها فرق می‌ کند. حدود یک درصد از شکایت‌ ها هم به اشتباه‌ های ما بر می‌ گشت که آن را اصلاح کردیم.

وی همچنین درباره اختصاص نیافتن کاغذ به نشریات دانشگاهی افزود : کاغذ دولتی متعلق به نشریاتی است که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز دارند و به نشریات دانشگاهی کاغذ تعلق نمی‌ گیرد.

مدیر کل مطبوعات داخلی افزود : بعد از بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه کتاب و طرح مشکلات ناشران در اردیبهشت، کاغذ فرهنگی در دو بخش کتاب و مطبوعات به ناشران و مطبوعاتی‌ ها تخصیص پیدا کرد.

دربندی گفت : ما از ۱۵ خرداد اقدامات لازم اجرایی را صورت دادیم و پس از گذشت دو ماه توانستیم مراحل را پشت سر بگذاریم و کاغذ را به مطبوعات اختصاص دهیم.

مشکل کاغذ از پاییز سال گذشته با نوسان‌های ارزی در کشور قوت گرفت.

کمبود کاغذ در مطبوعات باعث شد برخی از روزنامه‌ ها تعطیل شوند و برخی نیز قطع یا تعداد صفحات خود را کم کنند.سهمیه کاغذ مطبوعات

 

 

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *