تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

سیر تحول ماشین آلات چاپ افست

سیر تحول ماشین آلات چاپ افست

تاریخ پیدایش چاپ افست : در نتیجه توسعه چاپ برجسته غیرمستقیم شکل گرفت. در واقع کلمه افست به معنی غیرمستقیم و متعادل کردن می باشد.

اختراع چاپ افست را به دو مخترع، یکی آمریکایی به نام «ایراو روبل» و دیگری آلمانی مقیم آمریکا به نام «گاسپارهامن» نسبت می دهند. هر دو مخترع در حدود سال های ۱۹۰۴ میلادی این ایده را با فرم های لیتوگرافی چاپ غیر مستقیم بررسی و آزمایش می کردند.

گفته می شود روبل که یک چاپخانه کوچک با تجهیزات لیتوگرافی داشت، روزی به دلایلی برای چاپ اسکناس با مشکل کیفیت چاپ مواجه می شود.

وی برای حل این مشکل از لاستیک نرم تری برای چاپ استفاده می کند، در این میان اپراتوری که مسئول تغذیه کاغذهای اسکناس به درون دستگاه بود در چند دور چاپ یک بار کاغذ را مخصوصا وارد دستگاه نمی کرد. این عمل باعث می شد که با نبودن کاغذ، مرکب نخست به روی لاستیک و سپس به پشت کاغذ بعدی انتقال یابد، وقتی روبل یکی از این چاپ های باطله را بررسی کرد با تعجب متوجه شد که کیفیت چاپی باطله در پشت کار به مراتب بهتر از چاپ روی کار است، این کشف مهمی بود و سرآغاز چاپ افست شروع شد. روبل از آن پس برای تحقیق و توسعه، روش چاپی غیر مستقیم با فرم های لیتوگرافی را رها کرد و این روش تازه را که «چاپ افست» نامید برای کارانتخاب کرد. البته نام چاپ افست امروزه بیشتر برای روش چاپی با استفاده از فرم های لیتوگرافی به کار می رود. استفاده از این نوع فرم ها قبل از کشف روبل رواج داشت و به نام چاپ سنگ معروف بود.

ماشین افست ترومف : بالاخره در سال ۱۹۰۶ در کارخانه ماشین سازی «دینگلر» اولین ماشین افست یک رنگ به نام  «تریومف» ساخته شد که احتمالا در حین جنگ اول جهانی از بین رفته، نقشه و مدل های آن نیز مفقود یا سوخته شده است.

در اوایل کار استقبال شایانی  از ماشین های افست نشد که علت آن وجود ماشین های برتر چاپ برجسته (لترپرس) بود، ولی به مرور تغییراتی در ساختار دستگاه ها به وجود آمد و سیلندرهایی هم قطر ساخته شد. از این نوع ماشین ها می توان به ماشین «باواریا» که به وسیله کارخانه «فرانکن تال» ساخته شده است، اشاره کرد.

ماشین های افست رول : شروع کار با کاغذ رول را می توان به ماشینی نسبت داد که در نوامبر سال ۱۹۰۷ میلادی توسط هرمان گاسپر طراحی و ساخته شده بود. در این ماشین به جای استفاده از سه سیلندر (پلیت، لاستیک و چاپ) در یک واحد فقط از دو سیلندر پلیت و لاستیک بهره برده می شد که در واقع سیلندرهای لاستیک برای یکدیگر نقش سیلندر چاپ یا فشار را داشتند و با عبور کاغذ از میان سیلندرهای لاستیک پشت و روی کاغذ به صورت هم زمان چاپ می شد.

 

منبع : کتاب ماشین آلات صنایع چاپ
تالیف و ترجمه : داود لطفی

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *