تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

سیستم بازرسی چاپ بدون نقص

در زمانی که نیاز به افزایش کیفیت وثبات وپایایی یک محصول تولیدی برای صاحبان برند افزایش می‌یابد نیاز به داشتن سیستم‌های بازرسی دقیق با فن آوری‌های بالا از حالت لوکس آن به یک ضرورت برای مبدل‌ها تبدیل شده است. زمانی که به دنبال یافتن یک سیستم بازرسی کیفی می‌گردید، مبدل‌ها هم در حال بررسی و تحقیق در مورد سیستم‌های بازرسی کیفی هستند و در واقع به دنبال پیدا کردن بهترین سیستم بازرس می‌باشند تا روی آن سرمایه گذاری کنند و در صددند که به بهترین آن دست یابند. نداشتن یک سیستم بازرسی با کیفیت می‌تواند تاثیرات منفی بر روی روند کاری شما داشته باشد، مثل افزایش احتمال اشتباهات وخطاها که بر روی کیفیت چاپ و افزایش ضایعات که ممکن است بر روی چاپ تاثیر بسیار ناخوشایندی بگذارد.

بر اساس گفته گای یوگو مدیر بازاریابی برای تکنولوژی پیشرفته بینایی AVT ( Avanced Vision Technology) مناسب‌ترین راه برای پیدا کردن بهترین سیستم بازرسی، این است که نه تنها به نیازهای فوری شرکت توجه شود، بلکه مدیران شرکت‌هم بایستی نیازهای بالقوه ۵ سال آینده شرکت را هم در نظر داشته باشند، این روش می‌تواند را هگشای یک سیستم بازرسی مناسب باشد.

شرکت ایسرا ویژن برای تمام بخش‌های چاپی، در ارتباط با بازرسی، مواردی را در نظر گرفته است وکار بازرسی را تنها یک بازرسی فیزیکی نمی‌داند. یک سیستم بازرسی خوب و در خور توجه در یک متن چاپی هم وارد می شود، اشکالات متداول مثل تغییر در رنگ‌ها ،ثبت‌نام‌های اشتباه،غلط‌های چاپی در مقالات، علامت گذاری‌های متون، مثل نقطه گذاری و ویرگول و…..ثبت مطالب، از بین بردن موارد مخدوش شده مثل خط خطی‌ها وچک نویس‌ها، ویرایش کردن‌ها وتصحیح مطالب ناقص را برعهده می‌گیرد. بنابر این انتخاب یک سیستم بازرسی مناسب می‌تواند تاثیر خوبی را در کیفیت محصول وکنترل فرایندها داشته باشد و فرصت‌های جدید کسب و کار را افزایش دهد.

وی خاطر نشان کرد، زمانی که صاحبان برند به دنبال مشتریان خوب می گردند متصدیان و تهیه کنندگان بسته بندی ، با یک سیستم بازرسی مطمئن در سود و مزایای آن شرکت شریک می شوند وزمانی که بازار کسب وکار تکانی می خورد،آن ها با سیستم بازرسی (AVT) تکنولوژی پیشرفته بینایی(Advanced Vision Technology) به عنوان یک نقطه بر جسته برای فروش وارد عمل می شوند.مالکان برند به نسبت موارد دیگر می خواهند که به آنها از طرف مشتری این اطمینان داده شود که آنها نیز به نوبه خود به این بازار نیازمندند، همانطور که نمایند گان برند ها بیشتر از فروشندگان نمونه به این موضوع علاقه نشان می‌دهند.

بازرسی برای بسیاری از بازارهای سطح شهر مثل بازار تجهیزات پزشکی، تولیدات شیمیایی، محصولات غذایی،بازار های بسته بندی لوکس خیلی مهم است. مثلا بخش تولیدات دارویی تمایل دارند که بیشترین دقت را در کنترل مقررات دارو داشته باشند و این مسئله برای آنها لازم و ضروری است، چرا که تولید کنند گان دارو می گویند که بسته بندی بهداشتی برای آنان اهمیت زیادی دارد چون با سلامت مردم در ارتباط است ونیازمند پاکی وتمیزی فراوان است. به همین دلیل بایستی دستور العمل های بی عیب ونقصی به اجرا در آید که سلامت مشتری را تضمین کند و به وی اطمینان دهد که کالای خریداری شده کاملا سالم و بهداشتی است. البته جای تعجب نیست که شرکت های دارویی بواسطه محصولی که تولید می کنند با ترکیبات پیچیده،در واقع بر لبه یک تیغ چند لبه برای بازرسی و کیفیت وکنترل برای تولیدات  زیست محیطی قرار گرفته اند واز نظر بازرسی کاری دشوار دارند ومسئله بازرسی برای آنها مسئله ای حیاتی در زنجیره ایمنی است.

براساس گفته امیر دکل مدیر واحد کسب وکار شرکت ایسرا ویژن وقتی به سیستم بازرسی در صنعت چاپ نگاهی اجمالی می کنیم،متوجه می شویم که موضوع چاپگر ها، اندازه وسایز صفحات چاپی، پهنای باند شبکه وب وسرعت، بایستی به عنوان لایه‌های زیرین و فرعی چاپ در نظر گرفته شود. این‌ها برای موارد دلخوا مثل مقایسه فایل‌های pdf،کنترل فشار، اتمام کنترل کار ماشین، جمع آوری اطلاعات استفاده می‌شوند. من در میان سیستم‌های بازرسی مجود در بازار سیستم (AVT) را که سیستمی کاملا اتوماتیک است و در شبکه وب به عنوان یک برنامه کاربردی است را پیشنهاد می‌کنم.

امروزه سیستم‌های بازرسی چیزهایی را بیشتر از بازرسی چاپ در نظر می‌گیرند و در نتیجه به وسایل بیشتری هم نیاز دارندکه برای اپراتورها و مدیریت خانه چاپ، برای کنترل ماشین‌های چاپ،رنگ‌های مناسب و مانا و پایا و جمع آوری اطلاعات در مورد محصولات تولیدی و نیز تولید آمار موثق را سیستم بازرسی باید انجام دهد و این باید به موارد بالا اضافه شود.اکثر بسته‌بندی‌های چاپی دارای تکنولوژی سریع شده‌اند اما در بعضی از موارد شاید که اپراتورها به آسانی به تکنولوژی سریع دست پیدانکنند.البته اگر سیستم خوب کار کند این نگرانی به راحتی از بین می‌رود و اپراتورها وقتی می‌بینند که چقدر سریع، سیستم مورد نظر عیوب را پیدا می‌کند و تمامی نواقص توسط سیستم بازرسی شناخته می‌شود، آسوده خاطر می‌شوند. سازمانی که سیستم بازرسی  فعال دارد، این مزیت را دارد که نواقص و معایبش به راحتی برطرف شود و این مسئله بیشتر در پایان کار چاپ است که شناخته می‌شود و اپراتور بخوبی متوجه می‌شود که با استفاده از این سیستم تمامی نواقص رفع شده است و دیگر وجود ندارد .

تصور کنید که از آستین یک پیراهن برای معرفی یک شامپوی شوینده برای نشان  دادن میزان شویندگی و پاکی بعد از شستشو پرینت بگیرند و در آن چاپ  تقابل رنگ سفید و سیاه در بعضی از قسمت‌های این آستین بوجود می‌آید که براحتی قابل تشخیص با چشم انسان واستفاده از شبکه وب نیست، اما این تصویر روی بطری که قرار می‌گیرد براحتی قابل تشخیص است. بنابر این همانطور که متوجه شدید سیستم بازرسی یک جفت چشم حساس را تهیه می‌کند که خیلی چیزها را فراتر از چشم انسان می‌تواند ببیند و قبل از اینکه شبکه وب آن مورد را اضافی و ضایعه بداند، به شما هشدار می‌دهد .

پیشنهاد می کنیم مطلب ” انواع چاپ ” را نیز مطالعه نمائید

جاناتان هو مدیرتکنولوژی شرکت گلوبال ویژن می گوید: چاپچی‌های بسته‌بندی بیشتر به دنبال، کیفیت واضح تصاویر و علامت‌های راهنما هستند در این مورد، دستیابی آسان وارائه آموزش وپیشنهادها می‌تواند مفید باشد. شرکت‌های زیادی هستند که یک سیستم با مگا پیکسل بالا را نصب کرده‌اند که روی کاغذ بزرگ وخوب به نظر می‌رسد اما مردم کیفیت سنسورها و تاثیر منفی آنها را برچشم نمی‌دانند و از آنجا که سلامتی افراد اهمیت زیادی در بازرسی دارد، چیزی را که برای سلامتی زیان آور باشد را نمی‌پذیرند. وی ادامه داد که سیستم بازرسی  ودست اندر کاران آن به مدیریت شرکت این تعهد را می‌دهند که آموزش خوب برای کارکنان و برنامه مناسب برای پیشرفت شرکت ارائه دهند و به دنبال آن برنامه اجرائی متناسبی را نیز برای همه موارد سازماندهی کنند. استفاده از سیستم بازرسی واقعا یک سرمایه گذاری است و با این وسیله شما می‌خواهید از ساختار آموزشی و اجرایی شرکت حمایت کنید تمام این موارد به شما کمک می‌کند که کار خود را به میزا ن زیادی افزایش دهید واز سیستم بازرسی مفید در چاپخانه خود نهایت استفاده را ببرید. البته خرید یک سیستم با کیفیت بالا مهم است ،ممکن است شما با خرید یک سیستم ارزانتر مقداری از پولتان را هم پس انداز کنید. اما اگر فاز اجرایی را بخوبی به حساب نیاورید و به آن توجه نکنید امکان ندارد که به حداکثر مزایای در نظر گرفته شده با هزینه‌های عملیاتی بلند مدت برسید. وی استفاده از فرمت بزرگ رول اسکنر از شرکت گلوبال ویژن را پیشنهاد کرد که کاربردهایی مثل چاپ اوراق، پوسترها، الحاقیات، لیبل‌ها، کارتن‌ها، جعبه‌ها، فویل‌ها، ورقه‌های مرطوب، بسته بندی‌های انعطاف پذیر واسکن های ناملموس را در بر می‌گیرد.

خطر نداشتن یک سیستم بازرسی اتو ماتیک در کار چاپ مثل این است که انسان خود بخواهد خطاهای کار را پیدا کند که ممکن است وقت زیادی تلف شود چرا که هر انسانی موارد مورد بازرسی را از زاویه دید خود می‌بیند انسان‌ها در بازرسی ممکن است. بدنبال موارد مختلفی باشند و نظر یک فرد با نظر دیگری ممکن است متفاوت باشد ولی برای ماشین همه یکسانند و استفاده نکردن از سیستم‌های پیشرفته بازرسی مکانیزه ممکن است در رقابت‌های کسب و کار ، باعث به خطر افتادن کار شما شود.

هو گفت : با نصب سیستم‌های بازرسی از مرحله پیش از چاپ با استفاده از تکنولوژی‌های برتر و پیشرفته‌تر یک شرکت می‌تواند از روی دادن خطاها از ابتدا جلوگیری کند. همانطور که می‌دانیم بررسی دقیق فایل‌ها، درجه بندی بارکدها و متون از جمله از تکنولوژی‌های جدید قبل از چاپ هستند که به ما در یافتن خطاها قبل از اینکه چاپ به مرحله پایانی برسد، کمک می‌کند.

چه گمان کنید که نیاز به سیستم بازرسی از بخش تولید و یا از بخش کنترل کیفیت دارید یا نه  سیستم بازرسی به عنوان بخشی از تلاش مستمرکارکنان برای بهبود کارهای شرکت به حساب می‌آید و نشان می‌دهد که کارکنان چطور با استفاده از سیستم بازرسی می‌توانند کیفیت کارشان را افزایش دهند

سیستم بازرسی دقیق باعث می‌شود که فرایند بازرسی تنها به بخش پایانی ختم نشود، بلکه نشان می‌دهد که تمام بازرسی‌ها با دقت فراوان از تمام مراحل یعنی از مرحله پیش از چاپ شروع و پول انداخته شما را در یک دوره بلند مدت حفظ می‌کند وی در آخر به این نتیجه رسید که سیستم‌های بازرسی واقعا با گرفتن عیوب و نقایص به عنوان بیمه نامه عمل می‌کند و این یک سرمایه گذاری خوب است  و نه یک هزینه.

نوشته:جولی گرین بام(juli Green baum)

ترجمه: محمود سمیعی

پیشنهاد می کنیم مطلب ” تاریخچه صنعت چاپ ” را نیز مطالعه نمائید

 

سیستم بازرسی چاپ بدون نقص

سیستم بازرسی چاپ بدون نقص

 

نوشته های مرتبط