تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

شرحی کوتاه بر کارکرد بسته بندی

هر بسته چهار وظیفه دارد که شامل نگهداری، حفاظت، آسان کردن جابه جایی و ارتقای فروش است.

نگهداری : بسته باید مقدار معینی از محصول را تا حد ممکن به طور کارآمد نگهداری کند. این مقدار ممکن است برحسب حجم وزن یا تعداد واحدها اندازه گیری شود. کادربندی محکم بسته به منظور صرفه جویی و دوام از نکات مهم است.

حفاظت : بسته بندی باید محکم و به اندازه کافی با دوام باشد و از محتویات آن در برابر فاسد شدن، شکستگی، رطوبت و دست برد محافظت کند.

جابه جایی آسان : بسته باید جا به جایی محصول تا رسیدن به دست مصرف کننده نهایی را آسان کند. طراحی بسته بندی باید هزینه های نقل و انتقال و توزیع را به حداقل برساند. بسته بندی باد چنان طراحی شود که هر قسمتی در سیستم را بتوان به آسانی چه به شکل ماشینی یا غیر ماشینی جا به جا کرد تا در بازار هدف قرار گیرد.

ارتقای فروش : بسته بندی باید روی ارتقای فروش محصول در کوتاه مدت و بلند مدت موثر باشد. هنگامی که یک بسته شرایط نگهداری حفاظت و جابجایی آسان را برآورده کند می تواند یک فروشنده خوب برای محصول باشد.

این تعاریف اولیه یک بسته بندی است که هرچند ساده بنظر می رسند اما اصولی محکم در رواج و توسعه صنعت بسته بندی برای هر محصول است. در دنیای امروز بسته بندی ابعاد بسیار گسترده تری به خود گرفته است و بیشتر صنایع وابستگی روز افزونی به آن پیدا کرده اند.

شرحی کوتاه بر کارکرد بسته بندی, پویا هنر نین, بسته بندی خلاقانه, بسته بندی استاندارد, بسته بندی صادراتی,کاغذ و مقوا,بسته بندی مقوایی

 

نوشته های مرتبط