تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

ضرورت تحول در بسته بندی کشور

حسن روحانی رئیس جمهور ایران در نشست هم‌اندیشی مدیران دولت با انتقاد از نوع بسته بندی بعضی کالاهای داخلی گفت: در برخی جاها کالای ایرانی ما نیازی به تبلیغ ندارد. برنج و زعفران و فرش و خاویار ایرانی تبلیغ نمی‌خواهد. دنیا هم مشتاق است به این کالای ایرانی برسد. بخشی از کالای ایرانی کیفیت خوبی دارد ولی بسته‌بندی انجام می‌دهیم که طرف فرار کند.

روحانی می‌گوید در بهشت از اولین چیزی که لذت می‌برید لذت چشم است. یعنی آنقدر زیبا است که لذت می‌برید. بعضی از کالاها از بسته‌بندی و قیافه‌اش لذت می‌برید. در بعضی امور بسته‌بندی‌های ما ایراد دارد. باید این اشکالات رفع شود.

اظهارات رئیس جمهور شباهت زیادی به درخواست استاندار گیلان در مورد تولید چای گیلانی دارد که خواسته بود نسبت به نوع بسته بندی و ذائقه آن تغییر ایجاد شود. وی مدتی پیش گفته بود: بررسی کنیدتفاوت چای داخلی با چای وارداتی که غالباً طرفدار بیشتری دارد چیست؟ باید فاصله را کاهش داده و تفاوت راکم کنیم. وی با بیان اینکه در جلسات کمیته‌ی چای تلاش ما بر افزایش قیمت این محصول است اظهار داشت: اگر می‌خواهیم چای پایدار بماند باید اقداماتی در بخش به زراعی، بسته‌بندی و فرآوری انجام گیرد.

هرچند در ابتدا نسبت به سخان استاندار گیلان تحریفاتی صورت گرفت که وی خواستار اضافه کردن اسانس و طعم خارجی به چای داخلی است اما توضیحات صورت گرفته نشان می دهد که استاندار گیلان از دغدغه ای صحبت می کند که می تواند در جهت افزایش بهره مندی چایکاران از محصول خود مورد استفاده قرار گیرد و مورد حمایت دولت نیز است

با این حال امیدواریم که این سخنان تنها در راستای سخن و شعار باقی نماند و همان طور که رئیس جمهور و استاندار صحبت از آن می کنند شاهد تغییر وضعیت به نفع چایکاران باشیم.


نوشته های مرتبط