تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

طراحی بسته بندی و توجه به خصوصیات مصرف کننده

باید توجه داشت افرادی که برای خرید به فروشگاه ها می روند سه گروه هستند :

گروه اول : آنان که جنبه اقتصادی را در خریدهایشان همواره مد نظر دارند و برای جلب توجه آنها ارائه نمونه های مجانی کارساز است.

گروه دوم : موقعیت اقتصادی بهتری دارند و تفاوت قیمت چندانی برایشان مهم نیست و اغلب از اقشار تحصیل کرده جامعه هستند.

مسایل حفظ محیط زیست و سلامت و بهداشت کالا را مدنظر دارند و هنگام خرید به بسته بندی کالا اهمیت می دهند. لذا طراحی بسته بندی مناسب بهداشتی و جذاب برای جلب توجه آنها ضرورت دارند.

گروه سوم : افرادی هستند که به صورت موردی خرید می کنند و از پیش تصمیم خاصی برای خرید ندارند. برای جلب توجه این گروه نیز طراحی بسته بندی اهمیت پیدا می کند.

در کشورهای توسعه یافته که بازار بالقوه برای بسیاری از محصولات تولیدی در جهان می باشند ارائه بسته بندی مناسب خانواده ( خانواده های تا بعد ۴ نفر ) اهمیت زیادی دارد. این افراد قدرت خرید زیادی دارند و برای نفوذ در آنها و ترغیبشان به خرید موضوع طراحی بسته بندی از ابزار کار بازاریابی موفق می باشند.

طراحی بسته بندی از شاخه های طراحی صنعتی است. طراحی بسته بندی علاوه بر درک حجم و فرم بسته بندی باید گرافیک قابل درکی داشته باشد تا بتواند طرح های عملی ، اقتصادی و ابتکاری ارائه دهدو درباره فن آوری تولید و موارد مورد استفاده در صنعت بسته بندی آگاهی کافی داشته باشد.

طراحی بسته بندی و توجه به خصوصیات مصرف کننده

 

نوشته های مرتبط