طراحی بسته بندی در دنیای امروز

امروزه بسته بندی ها تابع صرفه اقتصادی و سهولت در حمل و نقل می باشند. قیمت ، زمان و مکان مناسب تعیین کننده اقتصاد بازار آزاد هستند. بسته بندی های امروزی باید با توجه به استانداردهای بین المللی طراحی و تولید شوند. زیرا باید حداقل سهم قیمت تمام شده در هر واحد تولید ( محصول ) به بسته بندی تعلق بگیرد ، علاوه بر این بسته بندی از نظر خریدار رایگان و جز منافع او به حساب می آید.

در واقع بسته بندی باید دارای ظاهری زیبا بوده و محتویات درونش را حفاظت کند و قابلیت چیدمان در حالت عمده و قرارگیری بر روی پالت های استاندارد را داشته باشد و در نهایت روی قفسه های فروشگاه ایستایی لازم را داشته باشد.

تمامی موارد یاد شده بسیار مهم است اما در نهایت به یک بعد قضیه پرداخته و از احساسات سخنی به میان نیامده است. هر چقدر بیشتر این تصمیم گیری ها وابسته به بازرگانان می باشد اما احتمال موفقیت برای کسب مجوز ابداع و نوآوری کمتر خواهد شد.

دنیای امروز از تمام رسانه های موجود مثل تلویزیون و مجلات برای جلب نظر ما و رسیدن به خواسته های ما بهره می گیرد در حالی که خواسته های ما به خود این رسانه ها تبدیل شده و از محصول واقعی دور شده است. یعنی وقتی چیزی را مصرف می کنید در واقع مشغول صرف تصویر یا تصور آن هستید نه خود محصول.

با این همه بسته بندی می تواند نقش بسیار مهمی در ایجاد یک میل یا خواسته جدید در مشتری بازی کند. امروزه همه مردم با رسانه های گروهی آشنایی دارند و همه هم می دانند که با توجه به  تبلیغات آنهاست که اقدام به خرید می کنند.

طراحی بسته بندی در دنیای امروز

 

نوشته های مرتبط
1 دیدگاه

[…] محسوب می‌شود و رقابت را به محصولاتی واگذار می‌کند که استراتژی‌ های قدرتمند طراحی بسته‌ بندی در آنها رعایت شده است. در ادامه همراه ما شوید تا با این […]

دیدگاه ها بسته شده اند.