تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

ماشین آلات چاپ افست ورقی

ماشین آلات چاپ افست ورقی

ماشین های رول همانند دستگاه های ورقی از سیستم های مختلف برخوردار می باشند و از نظر ساختمان سیلندرها و طرز قرار گرفتن آنها شکل های مختلفی دارند. ماشین های رول را می توان به دو دسته تقسیم کرد که عبارتند از :

ماشین های چاپ نشر : دستگاه های چاپ تخصصی دارای ساختار سیلندر لاستیک به سیلندر لاستیک می باشند. این دستگاه ها به گونه ای طراحی شده اند که پس از چاپ هر فرم آن را به صورت فرم های ۴، ۸، ۱۲ ، ۱۶ ، ۳۲ و حتی ۶۴ و ۹۶ صفحه تا شده برای تولید کتاب، سررسید، کتابچه های راهنما در یک و یا دو رنگ تحویل دهند. معمولا این گروه از دستگاه ها نسبت به نیاز و تقاضای مشتری از واحدهای استاندارد مختلف تولید می شوند. استفاده از دستگاه چاپ رول برای تولید کارهای چهار رنگ در مواردی قابلقبول می باشد که شمارگان مورد نظر به اندازه کافی بالا بوده و تولید بادستگاه چاپ ورقی عملی نباشد. دستگاه های چاپ رول مخصوص کتاب معمولا دارای سیلندر با ابعاد ثابت می باشند و به صورت واحدهای چاپی تک و یا دو رنگ با تغذیه رول تکی و با امکان انتخاب تغذیه دو رول کاغذ نیز می باشند.

ساختار یک دستگاه چاپ برای تولید کتاب شامل بخش تغزیه رول، سیستم هدایت کاغذ، واحدهای چاپی و سیستم تاکنی می باشد. سیستم تاکنی معمولا بعد از برش کاغذ به صورت دو نوار است، برای سرعت بخشیدن به تولید و خشک کردن مرکب از خشک کن های IR و یا هوای گرم استفاده می شود.

ماشین های چاپ تجارتی : معمولا برای چاپ کارهایی با کیفیت بالا مورد استفاده قرار می گیرند. در این نوع ماشین ها دستگاه خشک کن و پس از این مرحله سیستم خنک کن یا کولینگ وجود دارد. البته در بعضی از ماشین ها از سیلیکون رنی برای نرم شدن کاغذ استفاده شده است که بعد از آن کاغذ به قسمت تاکنی هدایت می شوند.

هدف این گروه از دستگاه ها ارائه امتیازات رقابتی سرعت تولید نسبت به دستگاه های چاپ افست ورقی است. سرعت تولید یک دستگاه چاپ تغذیه رول نسبت به دستگاه چاپ ورقی تقریبا بیشتر از سه یا چهار برابر می باشد.

 

منبع : کتاب ماشین آلات صنایع چاپ
تالیف و ترجمه : داود لطفی

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *