تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

مدیریت مواد مصرفی در چاپخانه

مدیریت مواد، شامل برنامه ریزی، انتخاب، خرید، کنترل فهرست موجودی، بکارگیری، ذخیره و توزیع تمام مواد مصرفی در فرآیند تولید کارهای چاپی می شود. مدیریت موفق به دانش فنی عمیق و توانایی بازرگانی نیاز دارد زیرا مدیر در این مورد، نقش دوگانه دارد.نخست او باید مواد مورد نیاز برای استفاده روزانه را خریداری کرده و به عنوان استراتژی خرید، روابط خود را با تامین کننده مواد بهبود بخشد. سپس باید مواد را با پایین ترین هزینه و طبق کیفیت مورد نیاز خریداری و انبار نماید.

کنترل مواد، ایجاد هماهنگی در تهیه و توزیع مواد به واحدهای مربوطه و مراقبت از ذخایری است که برای کارهای آینده در نظر گرفته شده است. تولید موثر نه تنها به منابع انسانی و ماشین آلات بلکه به تمام مواد مصرفی در فرآیند تولید بستگی دارد.

چنانچه مواد صحیح در مکان صحیح و زمان مناسب و البته با قیمت خوب موجود نباشد، کارگران متخصص و ماشین  آلات جدید با آخرین تکنولوژی روز نیز موثر نخواهد بود. در صورتی که مواد خریداری شده برای کار مورد نظر مناسب نباشد، به ضرر مالی و عدم رضایت مشتری منجر خواهد شد. روش مدیریت مواد در کنترل تمام مواد مورد نیاز می تواند تاثیر زیادی در بهره وری و سودآوری داشته باشد.

روابط موثر با مشتریان برای مواد مصرفی مورد نیاز تولید اهمیت زیادی دارد. وقتی مشتری قصد دارد کاغذ و دیگر مواد لازم برای کار خود را بیاورد باید در نوع کیفیت آنها توجه زیادی نمود. چنانچه برای کار مناسب نباشد و کیفیت لازم را نداشته باشد، باید فورا و قبل از شروع تولید آن را با مشتری در میان گذاشت.

منبع : کتاب مدیریت چاپ
نویسنده : درک پورتر

مدیریت مواد مصرفی در چاپخانه, پویا هنر نوین , نیروی کارآمد , استخدام ,نیازهای مهارتی, بسته بندی و چاپ ,چاپ جعبه مقوایی, کاغذ

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *