تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

مقوای ایندربورد (ویرجین)

مقوای ایندربورد (ویرجین)

کاغذ چیست؟

کاغذ یک کلمه ای کاملا عمومی است و در تعریف کلی چیزی است برای نوشتن است. اما کمی که  به اطراف نگاه می کنیم به مدل های مختلفی از آن میرسیم. علت تولید هر نوع متناسب با نوع کاربری آن است. بعضی ها برای نوشتن مشق ، بعضی برای چاپ کاتالوگ  و بعضی دیگر که نوع بازیافتی یا همان کرافت برای تولید کارتن  مناسب هستند. در ادامه این مطلب به معرفی کاغذ ایندربورد می پردازیم و شرح مختصری از آن ها را برای خوانندگان عزیز آورده ایم.

کاغذ

مزیت های مقوای ایندربورد و کاربردهای آن چیست

مقوای ایندربورد یکی از پر مصرف ترین مقواهای بهداشتی می باشد و بافت آن طوری است که برای بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود. از مهمترین ویژگیهای آن بهداشتی بودن آن است دارای قیمت مناسب می باشد و مقاومت و سختی کاغذ به گونه ای است که در حین بسته بندی ، چاپ و نقل وانتقال و… مشکلی برای محصول داخل آن پیش نمی آید. مزیت مقوای ایندربورد نسبت به پشت طوسی: چاپ روی مقوای ایندربورد ساده تر است و موجب می شود چاپ روی جعبه باکیفیت تر باشد. مقوای ایندربورد دارای گرماژ و سایزهای مختلف میباشد و کیفیت آن بستگی به لایه های استفاده در تولید دارد که ضخامت آن راتشکیل می دهند و این ضخامت درجه مرغوبیت کالا را مشخص میکند. پرکاربردترین گرماژ برای تولید جعبه های بسته بندی محصولات 250، 275،300،350 و 400گرم می باشد و مقواهای ایندربود از مواد بازیافتی تولید می شوند و برای محیط زیست مفید می باشد. طراحی جعبه بسته بندی با مقوای ایندربورد بعلت خم شدن خوب کاغذ نسبت به دیگر مقواها در جایگاه بالاتری قرار دارد.

کاربردهای مقوای ایندربورد

ویژگیهای خوب کاغذ ایندربورد موجب کاربرد فراوان در صنعت بسته بندی شده است. مواد غذایی، دارویی، پزشکی، آرایشی و بهداشتی و… محصولاتی هستند که توسط کاغذ ایندربورد بسته بندی میشود. از دیگر کاربردهای آن جعبه کفش، جعبه دستمال کاغذی، جعبه شیرینی، جعبه کبریتی و … اشاره نمود. مقوای ایندبورد که جنبه بهداشتی آن مورد نظر می باشد، مورد استفاده قرارمی گیرد. این مقوا دارای مجوزاز سازمان غذا و دارو می باشد.لایه های این مقوا از جنس کاملا مرغوب و بکر تهیه شده و لایه بیرونی آن دارای مواد روان کننده می باشد که موجب پوشش جوهر و کیفیت چاپ بسیار مطلوب می باشد.مقوای ایندربورد دارای استحکام خوبی است و بدون شکستن و ترک خوردن خم می شود. مقوای ایندربورد در برابر روغن مقاوم بوده است و روغن غذا ازآن عبورنمیکند که این امر باعث میشود بیشتر در بسته بندی غذاهایی مورد استفاده قرار گیرد که روغن دارد.
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *