تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

مقوای پشت طوسی در چاپ

مقوای پشت طوسی در چاپ

مقوای پشت طوسی چیست ؟

مقوای پشت طوسی نوعی از مقوا می باشد که از دو لایه تشکیل شده است و به صورت طبیعی این دو لایه با صفحه های مخصوص مرطوب به هم دیگر چسبانده می شوند. که یک طرف آن سفید و طرف دیگر آن طوسی است. این نوع مقوا پشت طوسی از کشورهای کره، اندونزی، هند و چین وارد ایران می شود استفاده از این نوع مقوا در مصرف جعبه سازی و کارتن سازی و همچنین بسته بندی های مختلف استفاده می شود.
مقوای پشت طوسی

کاربرد مقوای پشت طوسی

مقوا پشت طوسی قابلیت چاپ با تعداد بالا را دارا می باشد و مقوا های پشت طوسی اغلب دو رو می باشند که یک طرف آن ها سفید و سمت دیگر طوسی می باشد. مقوای پشت طوسی کاربرد بسیار گسترده ای را در صنعت بسته بندی به خود اختصاص داده است به گونه ای که می توان گفت از پرکاربرد ترین مقواها به شمار می آید. مقوا پشت طوسی از الیاف های باز یافتی تولید می شود و به علت حساسیت هایی موجود در رابطه با نوع کاربردی آن ها استفاده از آنها در بستهبندی های دارویی از لحاظ قانونی ممنوع می باشد. استفاده دیگر مقوا چاپ گرافیکی با کیفیت برروی آن است که برای جلد کتاب و مجلات و کارت پستال استفاده می شود.

بطور کلی دسته بندی های زیر بکار می رود:

1. جعبه مقوا یا کارتن مقوا : مقوا برای بسته بندی محکم و مقوای تاشو 2. مقوای بازیافتی : مقوای با کیفیت پایین و بازیافتی 3. مقوای بازیافتی سفید شده : مقوای روکش شده بازیافتی 4. مقوای کرافت : مقوای فیبری قوی که اغلب برای بسته بندی و حمل و نقل و نوشیدنی ها استفاده می شود. معمولا برای چاپ پوشش داده میشود. 5. مقوای لمینت : مقوای لمینت شده که برای حمل مایعات استفاده می شود. 6. مقوای سفید شده یا مقوای سفید سولفات شده : مقوای تمیز برای بسته بندی غذا و … سولفات در اینجا به فرایند کرافت بر می گردد. 7. مقوای سفید نشده : مقوایی که از خمیر شیمیایی سفید نشده درست شده است. 8. مقوای بسته بندی : مقوایی که چین دار تولید می شود تا برای تولید مقوای موجدار استفاده شود. 9. مقوای جلد : مقوایی که برای جلد کتاب از آن استفاده شود.

برند های تولید کننده :

  • هانسول (hansol)
  • اژدها (shinpoong)
  • ببری (seha)
  • اسبی (White horse)
  • پاندا
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *