تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

منابع مالی چاپخانه

 منابع مالی

مسئله تامین پول برای جایگزینی تکنولوژی یا هر پروژه سرمایه ای دیگر گاهی دغدغه همه چاپخانه ها است. منابع مالی اغلب به ۵ گروه اصلی تقسیم می شود :

  • تامین منابع مالی کوتاه مدت از طریق افزایش اعتبار یا اضافه برداشت بانکی،
  • منابع غیر پولی بازار مثلا نکهداری سود و کاهش مواد موجود در انبار و ضایعات تولید,
  • تامین بلند مدت از طریق وام، رهن و وثیقه،
  • تامین بلند مدت از طریق وام از موسسات اعتباری، ریسک سرمایه، خرید اقساطی یا وام های بانکی،
  • جمع آوری بدهی و دیون فوری دیگران، آزادسازی سرمایه های درگیر در تکنولوژی کم مصرف.

تامین منابع مالی کوتاه مدت از طریق وام های بانکی می تواند بسیار گران قیمت باشد. در صورتی که یک چاپخانه قصد خرید تکنولوژی جدید داشته باشد عاقلانه ترین کار مذاکره و مشورت با تولید کننده است زیرا قیمت مناسب تر و شرایط پرداخت بهتری را می تواند به دست آورد. شرایط غیر قابل پیش بینی یا نیاز به سرمایه گذاری مالی می تواند مشکل آفرین باشد به همین دلیل و برای کاهش ریسک، آماده کردن دقیق طرح تجاری شرکت ضروری است.

روش های هزینه

حساب های مدیریت و هزینه، ارزیابی اطلاعات مالی عملیات تولید را امکان پذیر  می سازند. همچنین می توان متغیرها و کنترل های این بخش را جدا کرده و مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. سه روش عمده هزینه وجود دارد :

  • هزینه های جذب شده : هدف اصلی در این روش حصول اطمینان از توزیع و جذب تمام هزینه های کار نهایی چاپ شده یک مشتری می باشد. نه تنها هزینه های مستقیم بلکه بخشی از هزینه های سرباری مثل مدیریت و ساختمان نیز در این روش محاسبه می شوند.
  • هزینه های استاندارد : این روش بر اساس نرخ ساعات عملیات تولید می باشد. می توان از معیارهای استاندارد تولید یا تجارب گذشته برای هزینه های انواع مختلف کارها استفاده کرد. در روش هزینه استاندارد ، اسناد واقعی تولید مورد استفاده قرار می گیرد به همین دلیل ضروری است تا سوابق و اسناد تا حد ممکن قیق باشند.

حداقل هزینه : این روش به مفهوم محاسبه هزینه های متغیر در طول تولید یک کار مشخص در یک واحد تولیدی می باشد. در روش حداقل هزینه ، فقط هزینه های متغیر مربوط به کار چاپی محاسبه می شود و فرض بر این است که تولید قبل از سودآوری هزینه های بخصوصی را در بر خواهد داشت.

ارزش افزوده

درآمدی است که پس ازکسر هزینه های مواد و خدمات باقی می ماند. از این رو ارزش افزوده بین مراکز متعدد هزینه تقسیم شده تا هزینه های ثابت، حقوق و دستمزد و حق سنوات را پوشش دهد. تمام کارکنان می توانند با تولید اثربخش و استفاده بهینه از زمان و کاهش ضایعات ارزش افزوده را افزایش دهند.

منبع : کتاب مدیریت چاپ
نویسنده : درک پورتر

منابع مالی چاپخانه

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *