تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

مواد بسته بندی و ارسال

کیفیت بسته بندی و ارسال محصول از همان اهمیتی برخوردار است که ما در انتخاب و خرید مواد مورد دقت قرار می دهیم. اثر مثبت تولید کار با کیفیت در فرآیند تولید با تحویل کار خراب و دیر هنگام از بین خواهد رفت. همچنین تحویل کار به صورت فله ای تاثیر مطلوبی بر مشتری نخواهد داشت. عوامل موثر بر تحویل کالا عبارتند از:

  • وزن، حجم و میزان کار تحویلی (نسبت وزن به حجم متفاوت می باشد. این نسبت بر تعداد دفعات تحویل و همچنین و مقدار کالای تحویلی به کامیون تاثیر خواهد گذاشت)،
  • طول مسیر (تحویل در مسیرهای نزدیک، در سطح کشور یا به دیگر کشورها)،
  • نوع حمل (زمینی، دریایی و با هوایی).

با توجه به نوع کار، بسته بندی می تواند به شکل لفاف، بسته بندی در کارتن یا روی پالت باشد. بسته بندی و ارسال به هر شکل باشد، رابطه نزدیک با مشتری ضروری است. همچنین همکاری نزدیک با کارکنان بخش بازاریابی و فروش برای رعایت تاریخ تحویل بسیار مهم است. البته تحویل کالا به مشتری محلی، ساده تر از تحویل کالا به ساختمان های دورتر است.

معمولا چاپخانه ها خود دارای کامیون برای تحویل کالا بوده و یا با همکاری یک شرکت حمل و نقل این کار را انجام می دهند. واضح است که انتخاب حمل و نقل به عواملی مثل تعداد دفعات تحویل، فاصله، وزن و حجم کار بستگی داد.

توجه به نکات زیر از اهمیت زیادی برخوردار است:

  • داشتن وسیله حمل و نقل: مهم ترین مزیت این روش کنترل کامل بر خودرو و راننده می باشد. هزینه های نگهداری می تواند زیاد باشد و بازده اقتصادی آن به سختی حاصل می شود.
  • اجاره خودرو و راننده (لیزینگ) : مزیت این روش داشتن کنترل بر خودرو و راننده می باشد. در این روش می توان از هزینه های نگهداری اجتناب نمود. هزینه های این روش مشخص و ثابت است.
  • استفاده از شرکت های حمل و نقل: مزیت این روش انتخاب مناسب ترین نوع وسیله متناسب با وزن و حجم کالاست. صاحب چاپخانه نگران هزینه حمل نخواهد بود زیرا قیمت ثابت با شرکت حمل و نقل مورد توافق قرار گرفته است. هزینه های نگهداری بر عهده شرکت حمل و نقل می باشد. به هر حال معایبی نیز وجود دارد: این نوع قراردادها زیاد بوده و صاحب چاپخانه کنترلی بر راننده و وسیله نقلیه نخواهد داشت.

منبع : کتاب مدیریت چاپ
نویسنده : درک پورتر

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *