مواردی درباره بسته بندی خلاقانه

یک بسته بندی خلاقانه به این خاطر خلاقانه است که

۱- یا مردم هرگز آن را ندیده اند.

۲- و یا به چیزی رسیده اند که به طور غریبی برایشان آشناست اما مدت هاست که آن را ندیده اند

هم چنین در دنیای امروز بسته بندی محور شکل دهی سمینارهای بسیاری می باشد.

موارد زیر باید در یک بسته بندی رعایت شود :

قابل تشخیص بودن : از آنجا که پول و وقت بسیاری صرف تبلیغ و فروش محصول می گردد لذا قابل تشخیص بودن بسته بندی اصل اولیه آن بسیار مهم می باشد. بسته بندی باید بتواند به سرعت تاثیر مثبت خود را روی خریدار بگذارد، همچنین باید برای کسانی که آن را گذرا می بینند و آن افرادی که آن را در آگهی تلویزیون دیده اند ، به گونه ای باشد که تصویر آن در ذهن شان باقی بماند بسته بندی های جدید باید بوسیله شکل ظاهرشان ، رنگ مواد بکار رفته و نیز علاقه مصرف کننده که قبلا چیزی شبیه به آن را ندیده است به سرعت در بین دیگر بسته بندی ها قابل شناسایی باشد.

آگاهی دهنده بودن : هیچ تبلیغ تلویزیونی یا چاپی نمی تواند همانند بسته بندی گویای اطلاعات باشد. اطلاعات مربوط به دستورالعمل استفاده همیشه مسئله مهمی برای طراح به شمار می آید چرا که ضرورتا باید روی بسته ظاهر و اغلب هم چند بار تکرار شود.

بی واسطه بودن : بسته بندی همراه با اطلاعات مربوطه اش همواره در دسترس مشتری است.در نتیجه این ارتباط بین مشتری و بسته باید بی درنگ صورت پذیرد یکس از رسالات بسته بندی جدید این است که باید محرک یک واکنش سریع بوده و به سرعت پاسخ گوی سوال آخر مشتری که برای چه کاری آن را برداشته است باشد.

بافت دار بودن : به کارگیری موادی که دارای بافت ویژه ای هستند در صورت اجازه بودن بودجه ، می تواند بسته یندی را در سطحی بالاتر از رقیبان قرار دهد ، حس لامسه یک احساس مهم است که تمام احساسات دیگر را تحریک کرده و تحت تاثیر خود قرار می دهد اما متاسفانه در بیشتر موارد اهمیت لازم به آن داده نمی شود.

کاربردی بودن : بسته بندی باید درست همانطور که تبلیغات می گوید عملکرد داشته باشد بسته بندی با استفاده از کارکرد خود باید راه را برای خلاقیت در بسته هموار کند و کارکرد ، تقابل مواد و روند طراحی را مشکل می سازد.

قابل اعتماد بودن : امروزه قابل اعتماد بودن به خصوص در مواد غذایی از ابعاد بسیار مهم بسته بندی های استاندارد است. خوشبختانه توسط تحقیقات و آزمایش ها می توان طرح های جدید بسته بندی را جایگزین نمونه های فعلی کرد. البته بعضی وقت ها ممکن است نتوانید آنچه را که تولید شده بهبود بخشید، اما سعی در انجام آن لذت بخش است.

نوشته های مرتبط
4 دیدگاه

[…] ا- عدم شناخت تولید کنندگان صاحبان کالا از مزایا و فواید بسته بندی استاندارد […]

[…] دیگر از تعاریف خلاقیت فرآیند شکستن پیش فرض ها و انگاشت هاست. بسیاری از ایده […]

[…] کاری خلاقانه است و می توان آن را چنین تعریف کرد که: مجموعه کارهایی که […]

[…] غذایی بازدید می کند، به نظر می رسد محصولاتی راکه طراحی بسته بندی خوبی دارد انتخاب می کند. ظاهر مهم است،و از این رو شرکت […]

دیدگاه ها بسته شده اند.