تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

موارد مهم در استخدام کارکنان چاپخانه

موارد مهم در استخدام کارکنان چاپخانه شامل ارزیابی مهارت ها، دانش و طرز فکر مورد نیاز سازمان برای انجام وظایف زیر می باشد:

  • تصمیم گیری دقیق در مورد ضرورت ها و نیازهای هر شغل.
  • تهیه شرح شغل؛ آماده کردن شرح شغل صحیح، تعریف دقیق تر فرد مورد نیاز برای آن شغل را ضروری می سازد.
  • آماده کردن شرح وظایف فرد مورد نیاز؛ این امر شامل محدوده مناسب در طرز فکر، مهارت ها و جاه طلبی های فرد می شود.
  • تعیین دقیق توسعه های فردی ضروری؛ برای اجرای این امر مدیریت باید آینده نگر بوده و احتمال بروز فشار اضافی بر کارکنان ناشی از بروز تغییرات در ماشین آلات، روش ها و محیط کار را ارزیابی و بررسی نماید.

پیشنهاد می کنیم مطلب ” خط مشی استخدام در چاپخانه ” را نیز مطالعه نمایید.

انتخاب، استخدام، انتصاب و کنترل کارکنان از جمله مسائل حیاتی برای مدیریت چاپ می باشند. این مسائل در ارتباط با مواد حقوقی هستند که بطور کلی قانون استخدام را تشکیل می دهند. مواردی چون قرارداد استخدام، اخراج، کاهش کارکنان مسائلی هستند که به قانون مدنی مربوط می شوند. مسائل ایمنی مثل حفاظ های ماشین آلات، ایمنی مسائل شیمیایی خطرناک و ایمنی شرایط کار مربوط به قوانین جزایی می باشند. تغییرات در قوانین استخدامی ضرورت آگاهی مدیران از مسائل کارکنان استخدام شده را بیشتر می کند.

قرارداد استخدامی می توان کتبی یا شفاهی باشد. برای جلوگیری از سوء تفاهم یا اختلاف احتمالی در قراردادهای شفاهی، بیشتر چاپخانه ها اقدام به انعقاد قراردادهای کتبی می نماید. به هر حال هر بندی از قرارداد که شرایط ویژه ای را در اختیار کارفرما قرار می دهد باید ظرف هشت هفته از شروع قراراداد به کار گرفته شود در غیر این صورت تخلف کارفرما محسوب می شود. مواردی که در قرارداد کتبی استخدامی ذکر می شوند عبارتند از:

  • هویت طرفین در قرارداد.
  • تاریخ شروع استخدام. این مسئله مهمی است زیرا برخی حقوق الزام آور مثل پرداخت بیکاری و پرداخت در برابر اخراج ناعادلانه بستگی به طول خدمت کارگر خواهد داشت.
  • مقدار و میزان دستمزد یا روش محاسبه آن و دوره ای که دستمزد طی آن پرداخت خواهد شد. طبق قانون کار تمام کارگران حق دارند اقلام پرداختی خود را به صورت کتبی چه قبل از پرداخت و چه در روز پرداخت دستمزد بدانند.

 

منبع : کتاب مدیریت چاپ
نویسنده : درک پورتر

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *