تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

موجودی کاغذ در گمرک

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : موجودی ما در گمرکات در بخش کاغذ با تفاهم‌ نامه‌ ها سریعاً ترخیص شد و قرار شد انبارها میزان موجودی خود را اعلام کنند، همچنین اقدامات مربوط به ثبت سفارش‌ های در کاغذ صورت گرفته و امروز کاغذ به‌ اندازه مصرف ما تأمین شده است.

او در مورد دلایل سرانه پایین مطالعه در کشور گفت : طبعاً نبود فرهنگ کتاب‌ خوانی باعث سرانه پایین مطالعه در کشور شده است و گرانی کتاب را نمی‌ توان عامل این موضوع دانست، در جامعه ما کالاهای زیادی گران است اما مردم خریداری می‌کنند و این دلیلی بر پایین بودن سرانه مطالعه نیست.

صالحی درباره حوزه نشر، کتاب و مجلات نیز گفت: در حوزه کتاب چند اتفاقات خوب رخ داده است، از نظر کمیت اتفاقات خوبی رخ داده است و حجم تولید خوب در حوزه کودک و نوجوان را شاهد هستیم، تصویرپردازان خوبی در حوزه کودکان و نوجوان را امروز شاهد هستیم، از نظر کیفی هم کتاب‌ های خوبی منتشر شده است.

پیشنهاد می کنیم مطلب ” واردات کاغذ و مقوا با ارز دولتی ” را نیز مطالعه نمایید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در حوزه مطبوعات هم در حیطه‌ های تخصصی، فصل‌ نامه‌ ها و ماهنامه‌ های بسیار خوبی داریم که عملکرد خوبی دارند، اما در حوزه مطبوعات چالشی را در چند دهه اخیر داشته‌ایم، روزنامه‌ خوانی در کشور ما به‌عنوان یک فرهنگ نسبت به کشورهای توسعه‌ یافته زیادتر بوده است.

وی ادامه داد: ما عملاً با خروج از یک فرهنگ شفاهی به یک فرهنگ مکتوب نتوانسته‌ ایم این دوران گذار را به خوی پشت سر بگذاریم که البته حضور گوشی‌ های هوشمند و فضای مجازی و … تأثیر در نخواندن رسانه‌های مکتوب داشت، این امر یک ریزش بزرگ در حوزه مکتوب ما را از منظر مخاطب داشت، همچنین موضوعاتی چون گرانی کاغذ و از این قبیل هم تأثیرگذار بوده است.

او ابراز کرد: ما در یک شرایط آرام در حوزه رسانه نبودیم و این شوک‌ های قیمتی کاغذ هم بر شرایط موجود افزود، اما در عین حال در حوزه کاغذ، نشر و کتاب و مطبوعات یکسری اتفاقات باعث شده که شرایط ما نسبت به سایر اقلام سخت‌ تر شود.

صالحی تصریح کرد: خوشبختانه کاغذ به‌ عنوان یک کالا اساسی قرار گرفته است و این خود یک گام مهم بوده است، اینکه کاغذ در بخش کالاهای اساسی چون غذا و دارو قرار بگیرد نشان می‌دهد دولت در این بخش اهتمام زیادی ورزیده است، موجودی ما در گمرکات در بخش کاغذ با تفاهم‌ نامه‌ ها سریعاً ترخیص شد و قرار شد انبارها میزان موجودی خود را اعلام کنند، همچنین اقدامات مربوط به ثبت سفارش‌های در کاغذ صورت گرفته و امروز کاغذ به‌اندازه مصرف ما تأمین شده است.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *