تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

نمایشگاه بین المللی کتاب بانکوک

 

حضور ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب بانکوک

رایزنی فرهنگی ایران در تایلند با اختصاص غرفه ویژه در بخش ناشران بین‌المللی، در نمایشگاه بین‌المللی کتاب بانکوک ۲۰۱۸ شرکت کرده است.

این نمایشگاه نهم‌ فروردین‌ماه توسط شاهزاده ماها چاکری سیریندهورن، خواهر بزرگ پادشاه تایلند افتتاح شد و شروع به کار کرد.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب بانکوک ۲۰۱۸ با حضور ۴۰۷ ناشر داخلی و خارجی شامل ۲۰ ناشر خارجی و بین‌المللی از کشورهای ایران، سنگاپور، تایوان، انگلیس، آلمان و کانادا در ۹۴۵ غرفه شروع به کار کرده است و تا ۱۹ فروردین پذیرای علاقمندان به کتاب و کتاب‌خوانی خواهد بود.

جمهوری اسلامی ایران در این دوره از نمایشگاه در قالب رایزنی فرهنگی کشورمان و نمایندگی جامعه المصطفی در تایلند، در ۲ غرفه مستقل شرکت کرده است. در این غرفه‌ها آثار منتشره به زبان‌های تائی و انگلیسی در زمینه‌های مختلف دینی، تبلیغی، هنری، آموزشی، ایران‌شناسی و فرهنگی را در معرض بازدید و خرید علاقمندان قرار داده شده است.

گفتنی است؛ غرفه رایزنی فرهنگی ایران در تایلند در روز افتتاح نمایشگاه مورد بازدید شاهزاده ماها چاکری قرار گرفت. وی در این بازدید ضمن ابراز علاقه نسبت به ایران و فرهنگ و تمدن کشورمان از خاطرات به یادماندنی سفرسال‌های دور خود به ایران به نیکی یاد کرد.

در ادامه بازدید شاهزاده تایلندی از غرفه رایزنی فرهنگی ایران، توضیحاتی توسط محمدرضا زینلی، رایزن فرهنگی کشورمان درباره آثار عرضه شده در این غرفه و فعالیت‌های چاپ و نشر رایزنی فرهنگی ایران در تایلند در حوزه فرهنگ و هنر و ادب و همکاری‌های صورت گرفته با مراکز فرهنگی تایلند در زمینه‌های مختلف فرهنگی ارایه شد.

 

نوشته های مرتبط