تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

نمایشگاه کتاب تهران

بازرس قانونی اتحادیه ناشران و کتابفروشان استان تهران گفت:برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی موجب بازگشت رونق به بازار نشر شده است.

سیدعباس حسینی نیک،بازرس قانونی اتحادیه ناشران و کتابفروشان استان تهران به تشریح وضعیت فعلی ناشران در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران پرداخت و اظهار کرد: مصلی از نظر موقعیت مکانی بهتر از شهر آفتاب و استقبال مردم نیز بیشتر از شهر آفتاب است فقط امکان برپایی غرفه های بخش دانشگاهی و بخشی از غرفه های کودک در فضای مسقف نبود که مجبور شدند در چادر مستقر شوند.

وی با بیان اینکه وضعیت استقبال از نمایشگاه کتاب بهتر از زمان برگزاری نمایشگاه در شهر آفتاب بود، بیان کرد:برگزاری نمایشگاه کتاب طی دو سال باعث بروز مشکلات عدیده ای در بازار کتاب شدکه الحمدلله با برگشتن نمایشگاه کتاب به مصلی رونق گذشته به بازار نشر برگشته است.

بازرس قانونی اتحادیه ناشران و کتابفروشان استان تهران با بیان اینکه اهداف مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) می تواند همسو با برگزاری نمایشگاه های فرهنگی چون نمایشگاه های مطبوعات،کتاب و قرآن باشد، افزود: امیدوارم سازه های رواق ها در صحن مصلی آماده شود البته مسجدی هم در طرح مصلی پیش بینی شده که باید فقط برای نماز باشد و هم اکنون نمازخانه آبرومندی در این مکان وجود ندارد ضمن اینکه فقط یک محل به این کار اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: اگر رواق ها آماده شود همه ناشران می توانند در فضای مسقف مستقر شوند البته سرعت ساخت و سازها نیز در سال های اخیر وضعیت بهتری داشته است.

بازرس قانونی اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در بخش دیگری از سخنانش به اعتراض ناشران کودک در نمایشگاه به وضعیت و مکان استقرارشان اشاره کرد و گفت:به صورت کلی نمایشگاه کتاب تهران بیش از اندازه بزرگ شده است و به نظرم بزرگ شدن نمایشگاه واقعی نیست بطوریکه در بسیاری از غرفه ها می بینید که در اسناد و مدارک به فرض ۶۰۰عنوان کتاب ذکر شده اما در عمل ۴۰تا۵۰کتاب را به نمایشگاه کتاب ارائه کرده است و این سندسازی ها باعث می شود که مدیران نمایشگاه کتاب مجبور شوند غرفه های بزرگتری را به این ناشران اختصاص دهند و عملا نمایشگاه را بزرگ کنند که به نظرم وسعت نمایشگاه بیش از اندازه بزرگ است و مردم و بازدیدکننده ها در زمان بازدید از نمایشگاه خیلی خسته می شوند.

وی ادامه داد:وسعت نمایشگاه کتاب،وسعت واقعی نیست بنابراین مسئولان برگزاری این نمایشگاه مجبور می شوند علاوه بر سالنی که به بخش ناشران کتاب های کودک اختصاص داده اند در محل های دیگر نیز چادر بزنند بنابراین اگر موضوع کوچک سازی وسعت نمایشگاه یا توسعه غیر واقعی ناشران در نمایشگاه را در مرکز توجه قرار بدهیم و وزارت ارشاد بپذیرد وضعیت نمایشگاه بهتر می شود.

حسینی نیک گفت:افزایش وسعت نمایشگاه هم باعث افزایش هزینه ها خواهد شد و هم افزایش نارضایتی مردم به دلیل خستگی ناشی از طولانی بودن مسیر بازدید را در پی دارد.

نمایشگاه کتاب تهران

 

نوشته های مرتبط