تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

هزینه های ارزیابی

برای رسیدن به کیفیت استاندارد در هر مرحله از تولید، این هزینه ها وجود دارند. باید آن را به عنوان بیمه در برابر کار خراب تلقی کرد، این هزینه ها وجود دارند. باید آن را به عنوان بیمه در برابرکار خراب تلقی کرد، زیرا چنانچه هر کاری با وجود یک ایراد به مرحله بعد برود،  هزینه جبران آن بیشتر خواهد شد.

هزینه های پیشگیری

این نوع هزینه ها مربوط به تنظیم و نگهداری مستندات و فعالیت های مدیریتی می باشد که از بروز ضایعات جلوگیری می نماید. مثال آن، مشخصات فنی کار چاپ شده است که در آن همه جزئیات مربوط به تولید مناسب کار ثبت می شود. مثال دیگر آن، استاد تعمیر و نگهداری ماشین آلات و آموزش کارکنان است.

تاثیر هزینه های پیشگیری

هر چند درصد کیفیت بالاتر باشد، هزینه دستیابی به آن هم بالاتر خواهد بود. وقتی به دنبال کیفیت کار بازاری باشیم، تصمیم گیری در مورد سطح تولید آن ضروری است. یک چاپخانه حرفه ای خود را ملزم می داند که تحت هر شرایطی به بهترین نتیجه دست پیدا کند. بازرسی تجهیزات و کار در مراحل مختلف به کیفیت بالاتر و کاهش هزینه های تولید منجر می شود.

تاثیر هزینه های پیشگیری

هر چه درصد کیفیت بالاتر باشد، هزینه  دستیابی به آن هم بالاتر خواهد بود. وقتی به دنبال کیفیت کار بازاری باشیم، تصمیم گیری در مورد سطح تولید آن ضروری است. یک چاپخانه حرفه ای خود ملزم می داند که تحت هر شرایطی به بهترین نتیجه دست پیدا کند. بازرسی تجهیزات و کار در مراحل مختلف به کیفیت بالاتر و کاهش هزینه های تولید منجر می شود.

منبع : کتاب مدیریت چاپ
نویسنده : درک پورتر

هزینه های ارزیابی

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *