تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

واحدهای تغذیه تک برگی

در سیستم تغذیه تک برگی، ورق ها یکی پس از دیگری به سینی تغذیه ارسال می شوند. این عمل به وسیله مکنده هایی که در جلوی پالت تغذیه تعبیه شده است انجام می شود. پنجه های تغذیه و یا نوار نقال روی سینی تغذیه، ورق هار ار هدایت می کنند و به قسمت سنجاق و نشان می رسانند. جداسازی اوراق روی پالت تغذیه به وسیله سیستم های مکنده و دمنده انجام می شود.

بعضی اوقات دو ورق در نتیجه شارژ الکترواستاتیک (الکتریسیته ساکن) یا گیر در برش لبه های کاغذ، به هم می چسبند. برای پیشگیری از مشکل ورق های دوتایی تجهیزات جداکننده و هوای دمنده به کار گرفته شده است.

در صورت عدم کنترل و نظارت ورق های دوتایی به طور یقین پیشامدهایی از قبیل آسیب لاستیک و پنجه ها رخ خواهد داد. در نتیجه عدم نظارت دقیق و امکان عبور ورق های بدون چاپ آسیب هایی نیز متوجه تولید خواهد شد.

جداسازی کامل ورق ها در قسمت تغذیه یه وسیله تجهیزات دوتایی بگیر انجام می شود که دارای انواع گوناگونی است. جداسازی ورق های بلند شده از روی پالت تغذیه انجام می شود.

دمنده های هوا از مقابل به لبه کاغذها و همچنین به عقب دسته کاغذها می دهند تا کاغذها به خوبی جدا شوند. جداکننده های مکانیکی (ورق های فلزی فنری) هم کاغذ بالایی را از دیگر کاغذ ها جدا می کنند تا به یکدیگر نچسبند.

در سیستم های ساده، عمل جداسازی از جلوی کاغذ با یک حرکت نوسانی به جلو انجام می شود. در این حرکت، مکنده ها لبه جلوی کاغذ را خم می کنند، در نتیجه کاغذ به راحتی جدا می شود. با اندک کشیده شدن کاغذ به جلو، امر جداسازی از پالت با سهولت بیشتری انجام می شود.

سیستم تغذیه تک برگی دارای مزایایی است که از آن جمله سهولت تنظیم نسبت به تغییرات در اندازه و کیفیت ورق چاپی را می توان ذکر کرد.

سیستم تغذیه تک برگی با مزایای ساختاری بسیار ساده، عملکردی غیر پیچیده را در اختیار قرار می دهد. این سیستم به طرز بارزی زمان های آماده سازی را کوتاه می سازد و برای ماشین های چاپ در ابعاد کوچک و سرعت های پایین مناسب است. استفاده از این سیستم برای ماشین های بزرگ و پر سرعت غیر معقول است.

مزیت دیگر این روش، جداسازی ورق ها در تغذیه سطوح چاپی انعطاف پذیر و سخت است. همچنین در سیستم تغذیه تک برگی، تغذیه ورق بعدی زمانی امکان پذیر است که ورق قبلی کاملا پالت تغذیه را ترک کرده است. سرعت انتقال در قسمت تغذیه با سرعت تولید یکی است و زمان مناسب را برای تضمین حرکت ورق ها در یک راستا به وجود می آورد.

 

منبع : کتاب ماشین آلات صنایع چاپ
تالیف و ترجمه : داود لطفی

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *