تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

واردات کاغذ و کاهش قیمت آن

رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا از توزیع کاغذ های جدید وارداتی توسط وزارت ارشاد خبر داد و گفت : این اقدام منجر به کاهش قیمت کاغذ در بازار شده است.

سید‌حسن میرباقری، رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا، با اشاره به التهابات اخیر بازار کاغذ گفت : بخشی از التهابات بازار کاغذ ناشی از کمبود کالا به دلیل کاهش عرضه و مشکلات پیش آمده در حمل و نقل بود که خوشبختانه امروز در حال برطرف شدن است.

وی ادامه داد :‌ خوشبختانه کاغذ هایی که واردکنندگان مورد تأیید وزارت ارشاد موفق به خرید و وارد کردن آن‌ ها به کشور شده‌ اند‌، از امروز توزیع شده است و این امر موجب کاهش قیمت کاغذ در بازار و روند نزولی آن شده است.

او تصریح کرد:‌ واردکنندگان کاغذ به صورت داوطلبانه با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جلساتی داشتند و قرار شد که بخشی از کاغذها در اختیار وزارت ارشاد قرار گیرد تا آن‌ ها در اختیار مصرف‌کنندگانی که ارجحیت دارند،‌ قرار دهند.

رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ در پاسخ به اینکه قیمت‌ های تعیین شده برای کاغذهای جدید وارداتی چقدر بوده است،‌ گفت: قیمت تمام شده به اضافه ۱۵ درصد سود تعیین شده قیمت را مشخص می‌کند‌، برای هر برند و گرماژی قیمت متفاوت است. اما در مجموع قیمت کاغذهای توزیعی خیلی کمتر از ۲۰۰ هزار تومان است.

میرباقری افزود: با توزیع کاغذها در بازار امروز شاهد سیر نزولی کاغذ چاپ و تحریر در بازار هستیم،‌ بیش از دو هزار تن کاغذ از طریق وزارت ارشاد توزیع شده است و پارتی‌ های بعدی نیز در راه است که طی هفته‌های آینده توزیع خواهد شد.

او با بیان این مطلب که واردکننده‌های کاغذ الزامی به در اختیار دادن کاغذهایشان به وزارت ارشاد ندارند‌، گفت: این اقدام تنها برای خوابیدن التهاب در بازار انجام می‌شود.

وی در پایان با بیان این مطلب که هنوز بسیاری از واردکنندگان نتوانسته‌ اند،‌ کاغذهای خود را وارد کنند‌، گفت:‌ متاسفانه بانک مرکزی هنوز ارز لازم را تخصیص نداده است.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *